Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Jak leczyć prostatę - Uwaga! Na zaburzenia EREKCJI !!

zdrowieuroda


Leczenie prostatyW Polsce przerost prostaty dotyczy ponad 2 milionów mężczyzn - połowy z tych, którzy ukończyli 50 rok życia. Prostata (inaczej gruczoł krokowy albo stercz) stanowi część męskiego układu płciowego, który produkuje substancje będące składnikiem nasienia. To właśnie dzięki nim plemniki mogą przetrwać - nawet trzy dni - poza ciałem mężczyzny. Z wiekiem prostata ma tendencję do przerostu.

Łagodny przerost stercza (powiększenie prostaty) oraz zaburzenia erekcji to schorzenia bardzo często występujące równocześnie. Szacuje się, że około 189 milionów mężczyzn na całym świecie cierpi na zaburzenia erekcji. W Stanach Zjednoczonych aż 60% mężczyzn po 60 roku życia ma przerost stercza . Łagodny przerost gruczołu krokowego nie jest bowiem jednolitą jednostką chorobową, ale raczej zespołem różnie nasilonych objawów i dolegliwości, które tworzą bardzo różnorodny obraz choroby.

W przypadku występowania zaburzeń erekcji powodowanych łagodnym przerostem prostaty, analiza danych z 11 badań wskazuje, że 82% mężczyzn z takimi dolegliwościami odnotowało poprawę erekcji w wyniku leczenia lekiem z grupy selektywnych inhibitorów fosfodiesterazy. Ponadto niemal połowa mężczyzn uwzględnionych w analizie oceniła, że pod koniec terapii uzyskała erekcję, którą można ocenić jako normalną.

Oznacza to, że problemy z prostatą nie wykluczają satysfakcjonującego życia intymnego. Jednak, aby rozpocząć leczenie zarówno przerostu prostaty, jak i zaburzeń erekcji konieczna jest wizyta u lekarza - urologa. Niestety ogromna większość mężczyzn unika wizyty u lekarza nawet wtedy, gdy powiększenie prostaty daje o sobie wyraźnie znać. W skutek zmian chorobowych gruczoł krokowy się powiększa, uciska na cewkę moczową i utrudnia wykonanie czynności tak podstawowej jak oddawanie moczu, a co najgorsze zaburza erekcję. Pożycie seksualne przestaje być satysfakcjonujące.

Czy wiesz jakie mięśnie i jak ćwiczyć aby zapobiec wycieku moczu?


Ćwiczenie mięśni Kegela
oraz przepony miednicy stosowane przez kobiety przed i po porodzie, są pomocne również u mężczyzn w celu zapobieganiu wycieku moczu. Wzmacniają one mięśnie przepony miednicy, które podtrzymują pęcherz oraz zamykają zwieracze.

Ćwiczenia składają się z powtarzającego się napinania i rozluźniania mięśni przepony. Ponieważ mięśnie te znajdują się w wewnątrz organizmu i ciężko je kontrolować, lekarze często radzą ćwiczenie podczas oddawanie moczu. Pacjent powinien napiąć mięśnie podczas mikcji dopóki strumień moczu nie zostanie zmniejszony lub zatrzymany i następnie rozluźnić mięśnie. W celu uzyskania powodzenia ćwiczenie powinno składać się z 5 do 15 napięć mięśni i utrzymywania ich przez 10 sekund, trzy do pięciu razy dziennie.

Fitosterole - preparaty ziołowe wpływające korzystnie na „rozrośniętą” prostatę


Fitosterole dzięki swym własnościom zdolne są wyeliminować „zabójcę prostaty”.
Bliźniacze podobieństwo roślinnych fitosteroli do ludzkich hormonów sprawia, że substancje te, w organizmach żywych, mogą nawzajem siebie naśladować i zastępować. Fitosterole naśladując działanie ludzkich hormonów sugerują organizmowi, że wyprodukował ich zbyt wiele. Zatrzymuje to wytwarzanie ludzkiego hormonu, jak też surowców do jego produkcji. Trzeba bowiem wiedzieć, że DHT - „zabójca” prostaty powstaje w wyniku przemian biochemicznych ze skądinąd wszystkim znanej i źle kojarzącej się substancji - cholesterolu. Cholesterol jest dostarczany z pokarmem, lub wytwarzany jest w wątrobie. Im więcej cholesterolu w pokarmie, tym mniej samodzielnie wytwarza go organizm i odwrotnie.

Fitosterole obdarzone są tą uniwersalną cechą, że ograniczają wchłanianie cholesterolu pokarmowego w przewodzie pokarmowym, jak również zmniejszają jego wytwarzanie przez wątrobę i nasilają wydalanie.

Przypuszcza się, że te hormony roślinne imitują ludzki odpowiednik - symulując jego duży nadmiar w organizmie. Oszukany organizm blokuje mechanizmy wchłaniania surowca do produkcji hormonu - cholesterolu - z pokarmu oraz z kwasów żółciowych (w wątrobie), z których jest zwykle odzyskiwany. „Oszukane” są też enzymy produkujące cholesterol z tłuszczu krążącego we krwi, którym, w obecności fitosteroli, wydaje się, że naprodukowały wystarczającą ilość tej substancji, a więc zaprzestają pracować. Roślinne fitosterole przyjęte w odpowiedniej ilości powodują u wielu osób spadek poziomu cholesterolu, a to z kolei skutkuje obniżeniem poziomu sprawcy przerostu prostaty - DHT!

To jednak nie koniec, a jedynie pierwszy etap dobroczynnych oddziaływań fitosteroli. Sprawca rozrostu prostaty - DHT nie powstaje bezpośrednio z cholesterolu, ale poprzez związki pośrednie, z których najważniejszym jest znany męski hormon - testosteron. Fitosterole ograniczają wytwarzanie testosteronu.

Pewien enzym przekształca testosteron w hormon DHT. Niektóre fitosterole są tak podobne do testosteronu, że enzym „myli się” i zamiast przekształcać ten ludzki hormon, bierze się za obróbkę roślinnych fitosteroli, zamieniając je w bezużyteczne „podróbki” testosteronu, które nie szkodzą prostacie. Badacze nie wykluczają również, że pewne fitosterole, z uwagi na podobieństwo struktury, usadawiają się w gruczole krokowym na miejscach „zarezerwowanych” dla DHT (w tzw. receptorach), tym samym blokują napływ DHT, a same będąc pozbawione aktywności hormonalnej, nie szkodzą prostacie.

„Oto sposoby, którymi sama się wyleczyłam, bez tabletek i lekarzy...”

„Przyjmując styl życia taki, jaki ogólnie jest nam znany, zdrowia sobie nie wypracowałam. Przeciwnie...”

Kliknij i sprawdź»
Podobne wpisy:


Jak leczyć prostatę - Cichy zabójca, rozrost gruczołu krokowego...

Czy głodówki są skuteczne?
Zadbaj o swoje jelita

Na co jeszcze powinno się zwrócić uwagę, by zachować lub przywrócić zdrowie?

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci