Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Jak leczyć łysienie plackowate?

zdrowieuroda


Łysienie plackowateŁysienie plackowate jest schorzeniem, które charakteryzuje się tym, że w jednym lub kilku miejscach na głowie, brodzie, przerzedzają się lub wypadają włosy. Są to jedyne dolegliwości, które towarzysza tej chorobie.

Choroba ta często atakuje już w dzieciństwie lub w okresie dorastania, ale może tez wystąpić u osób dorosłych. Łysienie plackowate często też można zauważyć u osób, które chorują na tarczycę, cukrzycę i anemię.

Łysienie plackowate uważane jest za chorobę autoimmunologiczną ( organizm traktuje włosy jako ciało obce i chce się ich pozbyć ), ale często choroba wywołana jest przez zaburzenia hormonalne, stosowanie niektórych leków,a także może ją spowodować silny stres.

Leczenie choroby może trwać nawet kilka lat i powinno być prowadzone pod kontrolą dermatologa. Lekarz przepisuje środki, które regenerują cebulki włosowe oraz zapobiegają wypadaniu włosów. Chory powinien także przyjmować preparaty wzmacniające.

Dobre rezultaty dają też naświetlania promieniami ultrafioletowymi, które wykonywane są w gabinetach dermatologicznych..
Podobne wpisy:

Leczenie snem .. - ciąg dalszy

Leczenie snem ..
Skuteczne porady psychologa przez Internet, porady psychologiczne przez Internet..
Podstawy wprowadzania informacji do podświadomości

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci