Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Jak leczyć migrenowe bóle głowy ? - Kilka rad na ból głowy ....

zdrowieuroda
Jakakolwiek by nie była przyczyna Twych bólów głowy, większość z nich daje się unikać. Zastosuj się zatem do poniższych rad, a może będziesz zaskoczony widząc, że to naprawdę w dużym stopniu od Ciebie zależy uniknięcie bólu głowy.

1. Nie czytaj na leżąco. Jest bowiem pewne, że pozycja leżąca nie nadaje się do tego celu. Mimo to wielu ludzi chętnie kładzie się właśnie po to, żeby poczytać. Wielu też ma zwyczaj czytać kilka minut w łóżku przed zaśnięciem. Nie rób tego! Nie służy Ci to, szczególnie, jeśli cierpisz na częste bóle głowy.

2.Jeśli musisz czytać leżąc, podeprzyj głowę co najmniej dwiema poduszkami. Poduszki te podtrzymają Twą głowę i szyję tak, że głowa będzie się znajdowała w pozycji nieco uniesionej. Spowoduje to mniejsze szkody dla Twoich oczu, i mniejsze ryzyko bólu głowy.

3. Do czytania potrzebujesz dobrze oświetlonego pokoju. Należyte oświetlenie jest bardzo ważne przy czytaniu, robótkach ręcznych, czy innej podobnie precyzyjnej pracy. Pamiętaj jednak, że za dużo światła jest tak samo szkodliwe, jak mrok.

4.Źródło światła nie powinno być umieszczone przed Twymi oczyma, ale poza Twoją głową. To samo dotyczy komputera - tu także źródło światła powinno być za Tobą.

5.Książki czy gazety nie trzymaj przy czytaniu za blisko oczu. To właśnie ma miejsce kiedy czytasz leżąc - tekst ma tendencję przesuwać się bliżej do Twych oczu, niż zamierzałeś. Jest to szkodliwe dla oczu, bowiem mięśnie oczne muszą się bardzo napinać, byś mógł widzieć blisko leżące przedmioty. Książka powinna znajdować się na wysokości klatki piersiowej.

6. Czytanego tekstu nie trzymaj też za daleko od oczu. Jest to równie szkodliwe, jak trzymanie go za blisko. Trzymaj go na wysokości swojej klatki piersiowej. Wiele nowoczesnych księgarni ma pulpity umożliwiające trzymanie książek na odpowiednim poziomie.

Więcej cennych rad na ból głowy znajdziesz w ebooku
Migrena stop!  Piotra Obmińskiego ..

Podobne wpisy :

Tai Chi Chuan - Biały Żuraw Rozpościera Skrzydła

Tai Chi Chuan - Czesanie Grzywy Dzikiego Konia
Jak ćwiczyć na siłowni ? - Trening kulturystyczny dla każdego ...
Fitness dla kobiet - Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie..

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci