Zdrowie i uroda


Lignan Primvitalny

Błonnik Primvitalny


Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnieBlog > Komentarze do wpisu

Jak leczyć migrenowe bóle głowy?Migrenowe bóle głowyBóle głowy dotykają niemal 90 % mężczyzn i 95 % kobiet

Wszelki ból jest zły, jednak mało jest rzeczy tak psychicznie wyczerpujących, jak ból głowy. Wpływa on na nasze samopoczucie, na naszą wydajność, nawet na nasze życie społeczne. Jeszcze po jego ustaniu czujemy się psychicznie i fizycznie wykończeni.

Bóle głowy są różne. Można wyróżnić takie, których przyczyna jest migrena, których przyczyna są zatoki, oraz te wynikające z napięcia. Są one naprawdę bardzo różne, cechą wspólną jest w nich to, że dotyczą tej samej części ciała - głowy.

Jednak większość bólów głowy daje się uniknąć. Fakt, jest oczywiście w aptekach duża ilość leków pomagających uśmierzyć ból głowy. Po co jednak czekać, aż się zacznie ? Czy nie lepiej po prostu postarać się, aby głowa nie zaczynała nas boleć ? czy nie lepiej zapobiegać, niż leczyć?


Migrena

Migrena to rozsadzający głowę ból, rozpoczynający się z pozoru bez żadnego powodu. Powodem migreny są sprawy związane z naczyniami krwionośnymi umiejscowionymi w głowie. Konkretnie wydaje się, iż to napęcznienie naczyń krwionośnych zapewniających dostarczenie krwi do mózgu wyzwala ból. Z kolei przyczyny tego stanu mogą być u rożnych ludzi różne, choć wiele z nich powtarza się u wielu osób.

Obok bólu głowy, innymi, niemal równie częstymi objawami ataku migreny są mdłości i zaburzenia wzroku.

Migreny są bez porównania najczęstszą formą bólu głowy. Dotykają 10 do 15 procent ludności świata. Szczególną cechą migreny jest to, że pojawia się na ogól w dzieciństwie lub w okresie dorastania, najczęstsza zaś jest u ludzi młodych i w średnim wieku.

Jedyna pozytywna rzeczą, jaka można powiedzieć o migrenie jest to, z reguły z wiekiem ustaje. Nie ma ona natomiast nic wspólnego ze środowiskiem, w jakim żyje dana osoba, z jej wychowaniem, czy klasą społeczną.Ona naprawdę nikogo nie dyskryminuje.

Migreny mają ogromny wpływ na jakość życia danej osoby. Wpływa nie tylko na życie jej samej, ale także na życie jej najbliższego otoczenia. Ataki migreny mogą czasem być tak silne, że dana osoba musi zrezygnować ze swych normalnych czynności na trzy-cztery dni pod rząd.

Kiedy ból związany z migreną się rozpocznie, jest to istna tortura. Czuje się to tak, jakby cała nasz połowa głowy była odrywana. W dodatku bardzo niewiele można wtedy zrobić, aby ustał.

Atak migreny z czasem sam mija. Zazwyczaj, kiedy dotknięta nią osoba porządnie prześpi kilka godzin. Ataki występują z rożną częstotliwością u różnych osób, potrafią od kilku razy w tygodniu, do bardzo sporadycznych, nawet raz na kilka lat.

Choć na ogół atak migreny pojawia się niespodziewanie, u niektórych ludzi można go jednak przewidzieć. Na przykład istniej większe prawdopodobieństwo ataku migreny w czasie menstruacji, oraz w sobotę rano, po stresującym tygodniu pracy.

Choć wielu cierpiących na migrenę ma rodzinną historię tej dolegliwości, dokładna natura jej dziedziczenia nie jest dotąd znana. Uważa się, że ludzie cierpiący na migrenę odziedziczyli pewną nieprawidłowość w regulacji naczyń krwionośnych.

Niżej wymienione czynniki działają często jako wyzwalacze ataku migreny:

Stres jednym z podstawowych czynników mogących spowodować atak. Stresu zaś może być trudno uniknąć, jako że często stanowi on niejako integralna część życia zawodowego.

Złość także potrafi wywołać atak migreny. Ludziom o wybuchowym usposobieniu można zalecić, by nauczyli się kontrolować swój gniew. Najlepszą metodą jest oczywiście tradycyjne liczenie do dziesięciu. Następnym razem, kiedy poczujesz złość, zanim wybuchniesz, policz bardzo wolno od jednego do dziesięciu. Jest duża szansa, że do tego czasu znacznie się uspokoisz. 

Zmęczenie - zarówno fizyczne, jak i psychiczne - także potrafi spowodować atak migreny. A zatem nie przeciążaj się za bardzo. Kiedy Twój organizm sygnalizuje Ci, że zaczyn mieć dość, odłóż to co robisz i odpocznij. Uświadom sobie, iż jeszcze nieco więcej zrobione dzisiaj nie zrównoważy Twojej , spowodowanej migreną, niezdolności do pracy jutro, albo przez kilka następnych dni.

Pozytywną wiadomością powinno być dla Ciebie to, że migrenom można w znacznej mierze zapobiegać.

Bóle głowy z powodu problemów z zatokami

Także problemy z zatokami powodują bóle głowy. Zatoki to niewielkie  puste przestrzenie w kościach twarzy, tuż pod skórą. Są one skoncentrowane w okolicach nosa, skroni i wokół oczu. Czasem, w wyniku infekcji, te przestrzenie wypełnione są śluzem i w stanie zapalnym. Prowadzi to do bólów głowy.

Istniej wiele możliwych przyczyn zapalenia zatok, są to : alergia, skrzywiona przegroda nosowa, ostre przeziębienie, powiększone śluzówki wewnątrz nosa, oraz trwająca ostra infekcja.

Bóle głowy spowodowane napięciem

Bóle głowy spowodowane napięciem także są częste u wielu ludzi. Wywołuje je stres i niepokój. Kiedy dana osoba jest zestresowana, pojawia się u niej ból głowy tego rodzaju. Za mało snu, troski i zmartwienia stanowią przyczyny takiego bólu...

Autor: Piotr ObmińskiPodobne wpisy:

Jak leczyć kamicę żółciową ?

Leczenie wątroby - Co musisz wiedzieć o chorobach wątroby ?
Naturalne sposoby na stres
Jak leczyć refluks żołądkowo - przełykowy

niedziela, 05 kwietnia 2009, zdrowieuroda
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2009/04/05 13:20:46
artykuł o przewrotnym tytule, bo zamiast mówić jak leczy, mówi jak zapobiegać. a na to w naszym przypadku jest już za późno... przynajmniej w moim. mogę się co prawda przygotować i nie stresować, unikać mocnych zapachów, ale migrena jeśli będzie miała przyjść to przyjdzie, dlatego praktycznie zawsze mam ze sobą dwie tabletki triptagramu, bo mimo najszczerszych chęci lekarza ketonal w zasadzie nigdy mi nie pomógł. bardzo ciekawi mnie czy znalazłby się ktoś kto zastosowałby się do tych rad i uniknął migreny. czekam na wpisy ;)
-
Gość: ZmorkaMigrenowa, 31.183.98.*
2016/02/26 21:46:30
"...Atak migreny z czasem sam mija. Zazwyczaj, kiedy dotknięta nią osoba porządnie prześpi kilka godzin..." - poniekąd to prawda, jednak zanim uda się zasnąć to zazwyczaj ból wymęczy mnie i wyłączy z życia na ładne kilka godzin. Dlatego też, kiedy czuję zbliżający się atak to stosuję Sumamigren, bo tylko on potrafi szybko i skutecznie przerwać migrenę. Ale warto też prowadzić dzienniczek migrenowy notując wszystkie szczegóły dotyczące napadów, w tym czynniki je wywołujące. Unikając ich mamy szansę choć trochę ograniczyć liczbę ataków.