Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Leczenie miażdżycy, jak leczyć miażdżyce, jak pozbyć się miażdżycy?

zdrowieuroda


Leczenie miażdżycyDo najbardziej niebezpiecznych i najbardziej znanych postaci choroby wieńcowej zaliczany jest zawał serca. Spowodowany jest zamknięciem światła tętnic wieńcowych, których zadaniem jest odżywianie mięśnia sercowego.

W ten sposób serce jest zbyt mało ukrwione. Światło tętnicy wieńcowej zamykane jest przez skrzeplinę, która powstaje na wskutek pęknięcia blaszki miażdżycowej. Z pękniętej blaszki miażdżycowej uwalnia się substancja, która powoduje krzepnięcie krwi.

Zawał serca często jest pierwszym objawem towarzyszącym chorobie wieńcowej. Gdy blaszka miażdżycowa pęknie, to w miejscu pęknięcia powstaje zakrzep i powoduje to niedrożność tętnicy wieńcowej. Wynikiem tego jest martwica mięśnia sercowego - zawał serca .

Jakie są objawy zawału serca?


Objawy zawału serca to:

  • ból w klatce piersiowej, za mostkiem
  • lęk , uczucie niepokoju, duszności, słabość, drętwienie lewej ręki.
Blaszka miażdżycowa może pęknąć na wskutek dużego wysiłku fizycznego, ale także może być to spowodowane nadmiernym stresem. Zawał serca najczęściej występuje wcześnie rano.

Kto szczególnie narażony jest na zawał serca?


Na zawał serca narażone są szczególnie osoby, które cierpią na :

  • cukrzycę
  • nadciśnienie
  • nadwagę i otyłość
Osobami, które narażone są na zawał serca są także: osoby z podwyższonym kwasem moczanowym, osoby obciążone genetycznie, oraz w pierwszym rzędzie palacze papierosów!

Jak przeciwdziałać zawałowi serca?


Dieta, która zapobiega zawałowi serca


Najbardziej korzystna dietą jest dieta śródziemnomorska, która obfituje w kwas foliowy, witaminy B6 i B12 oraz kwasy tłuszczowe. Najbardziej wartościowe kwasy tłuszczowe zawiera oliwa z oliwek oraz tłuste ryby morskie.

Pokażę Ci jak inteligentnie obniżyć cholesterol i trójglicerydy, wyleczyć miażdżycę oraz bóle w klatce piersiowej, uczucie duszności i dławienia.

Dołącz do klubu zdrowych ludzi


Kliknij i sprawdź»Podobne wpisy:


Naturalne sposoby leczenia nerek
NPR,Naturalne planowanie rodziny - Fakty i mity o naturalnej metodzie planowania rodziny..
Jak dbać o jelita ?
Jak leczyć kolkę nerkową ?

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci