Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Zioła na zaparcia

zdrowieuroda


Jakie zioła na zaparcia?Osoby, które prowadzą wadliwy tryb życia: za mało się ruszają, ich dieta jest zbyt obfita w tłuszcze, mięso, jaja, ryby, a za mało jedzą jarzyn, surówek, owoców, są zbyt nerwowe - to wszystko może być powodem zaburzenia czynnościowego układu ruchowego (mięśni i unerwienia jelit).

Efektem tego są zaparcia lub inne zaburzenia w oddawaniu stolca. Także osoby otyłe, przejadające się, osoby, które pospiesznie i niedokładnie przeżuwają pokarm - narażone są na zaparcia, które z biegiem czasu mogą spowodować niedowład jelit.

Wynikiem tego jest zaleganie masy kałowej w rozszerzonych, słabo poruszających się jelitach. jest to przyczyna powolnego zatruwania całego organizmu przez niewydalone  toksyczne substancje przemiany materii.

Odpowiednio dobrane zioła mogą podrażnić cały układ trawienny, szczególnie błony śluzowe jelita grubego. W ten sposób zwiększy się nasilenie ruchu robaczkowego jelit, a przez to wydalanie mas kałowych.


Mieszanka ziołowa regulująca cały układ trawienny i nerwowy, poprawiająca czynność jelit.

Skład :

liście senesu 10 g
kora kruszyny 20 g
kwiat bzu czarnego 10 g
kwiat nagietka lekarskiego 10 g
korzeń lukrecji 20 g
ziele dziurawca 20 g
ziele melisy 50 g

Przygotowanie :

1 łyżkę ziół zalej 1 szklanką wrzącej wody. Gotuj 2 minuty, odstaw na 10-15 minut. Pij 1/2-1 szklankę przed śniadaniem, obiadem i po kolacji.

Łagodnie działający proszek Ks. Kneippa

Skład :

mielony koper włoski - 2 łyżki
mielone owoce jałowca - 2 łyżki
mielone nasiona kozieradki - 1 łyżkę
mielony aloes - 1 łyżkę

Przygotowanie :

Wymieszaj dobrze wszystkie składniki i przechowuj w suchym miejscu.

1 łyżeczkę proszku gotuj 10-15 minut w szklance wody. Pij przed udaniem się spać. Środek działa po 12-30 godzinach. 

To Ci może pomóc

Błonnik Primvitalny
Czy Błonnik Primvitalny jest dla Ciebie?

Pomyśl jakie efekty chcesz uzyskać stosując Błonnik Primvitalny. Chcesz oczyścić jelita? Obniżyć cholesterol? Zlikwidować zaparcia?

Jeśli chcesz po prostu kupić produkt, zjeść jedno lub kilka opakowań i raz na zawsze mieć spokój ze wszystkim co Cię trapi to.... ten produkt NIE jest dla Ciebie. Po prostu, aby zmienić rezultaty dobrze jest zmienić przekonania a następnie sposób działania.... Czy chcesz może napić się wody raz na zawsze? Albo najeść raz a dobrze i nie jeść już nigdy więcej?

Z błonnikiem jest podobnie. Jest potrzebny w diecie każdego dnia jak woda, substancje budulcowe, energetyczne, czy witaminy. Dlatego, jeśli w Twojej diecie brakuje błonnika, to spożywaj go codziennie. Można powiedzieć, że jest to produkt abonamentowy, potrzebny przez Twoje całe zdrowe życie.

Dowiedz się więcej: Błonnik Primvitalny»


Podobne wpisy:


Jak żyć z astma oskrzelową

Zespół jelita nadwrażliwego
Zioła uspokajające
Zioła na serce

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci