Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Jak leczyć chory pęcherz i nerki ?

zdrowieuroda


LJak leczyć chory pęcherz i nerki ?Choroby układu moczowego można podzielić na te, które są bardzo bolesne (zapalenie pęcherza, kamica nerkowa oraz na schorzenia niedające o sobie znać (zapalenie nerek, kłębuszków lub miedniczek). Infekcje układu moczowego częściej atakują kobiety niż mężczyzn. Powodem tego jest różnica w budowie cewki moczowej. Cewka kobiety jest szersza i krótsza. Duże znaczenie ma także to, że w pobliżu jest odbyt - skąd do pęcherza mogą przedostać się chorobotwórcze bakterie.

Choroby pęcherza moczowego


Schorzenia pęcherza moczowego spowodowane są przede wszystkim przez bakterie Escherichia coli (pałeczki okrężnicy). Dostając się do pęcherza, wytwarzają amoniak. Jest on przyczyną zasadowego odczynu moczu (powyżej 7pH), który powoduje stan zapalny śluzówki pęcherza z bolesnym uczuciem parcia.

Pęcherz rzadziej atakowany jest przez kamicę. Powstanie kamieni w pęcherzu moczowym może być spowodowane trudnościami z oddaniem moczu.

Choroby nerek


Choroby nerek zazwyczaj nie dają żadnych objawów. Choroby nerek są najczęściej następstwem niedoleczonych angin i przeziębień. Może to doprowadzić do ostrego lub przewlekłego kłębuszkowego zapalenia nerek. Choroba rozwija się latami, bez objawów, a wykryć ją można w czasie badania moczu lub podczas oznaczania poziomu keratyniny we krwi.


Jak walczyć z chorobą?


Przyjmując dużo płynów, które wypłakują bakterie z organizmu. Nie zatrzymuj moczu, dbaj o higienę intymną.

Bardzo dobrze robi jedzenie żurawin i innych owoców z duża zawartością witaminy C. Witamina C zakwasza mocz i w ten sposób utrudnia rozwój bakterii.

Pomocne są wywary z : bzu czarnego, mniszka lekarskiego, nawłoci, pietruszki, rozmarynu.

Jeżeli objawy nie miną należy udać się do lekarza, który przepisze antybiotyk.

U osób, które chorowały na zapalenie pęcherza - często następują nawroty infekcji.
Podobne wpisy :


Co najbardziej szkodzi pracy serca?

Jak poradzić sobie z przedwczesnym wytryskiem?
Jak leczyć zespół jelita drażliwego?
Jak naturalnie oczyścić organizm?

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • badziaa

    wiem z własnego doświadczenia, że chorobom pęcherza lepiej zapobiegać, niż później je leczyć, bo niestety leczenie dość długo trwa i łatwo o nawroty choroby. no i nie wolno bagatelizować objawów - trzeba koniecznie iść do lekarza, zrobić badanie moczu itp. jeśli chodzi o zapobieganie, to polecam kapsułki prouro z żurawiną i wit. C - pomagają się pozbyć szkodliwych bakterii z pęcherza i tym samym ograniczają możliwość zachorowania na zapalenie dróg moczowych.

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci