Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Na co pomaga wiesiołek?

zdrowieuroda

Wiesiołek i jego właściwości leczniczeCudowna moc wiesiołka znana jest od dawna. Roztarte liście wiesiołka przykładano do ran, które bardzo szybko się goiły. Ostatnio na nowo odkryto leczniczą moc oleju z wiesiołka.
Leczniczymi składnikami wiesiołka są przede wszystkim niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, a najważniejszym z nich jest kwas gamma-linolenowy (GLA).Organizm człowieka nie potrafi sam go produkować, a z pożywieniem dostarczany jest w niewielkich ilościach.

Kwas gamma-linolenowy jest nam niezbędny, ponieważ dzięki niemu prawidłowo rozwijają się tkani nerwowe, mięśniowe i wiele innych. GLA gwarantuje nam prawidłową wagę ciała, zawdzięczamy mu właściwy poziom cholesterolu we krwi, zdrowy wygląd skóry, zdrowe włosy oraz mocne paznokcie.

Olejek z wiesiołka pomaga także na wiele dolegliwości

Wiesiołek pomaga kobietom przy dolegliwościach przedmiesiączkowych

Wiesiołek zawiera kwasy tłuszczowe, które poprawiają równowagę hormonalną, a zawarty w nim magnez łagodzi stany lękowe, bóle piersi i uderzenia gorąca.

Wiesiołek zalecany jest osobom, które chcą zrzucić kilogramy

Kwas gamma-linolenowy, który zawiera olej z wiesiołka pobudza spalanie tłuszczu. dzięki niemu nasz organizm wytwarza  prostaglandyny, są one odpowiedzialne za rozpoczęcie spalania tłuszczu w tzw. brunatnej tkance tłuszczowej otaczającej nasze narządy.

Wiesiołek pomaga osobom z migreną

Jeżeli cierpisz na migreny, to dzięki olejkowi z wiesiołka ból migrenowy nie będzie tylko mniejszy, ale ataki będą występować  znacznie rzadziej. Wiesiołek zawdzięcza to przeciwzapalnemu działaniu prostaglandyny. (jak skutecznie zwalczyć ból głowy i zapomnieć na zawsze czym jest migrena).

Wiesiołek jest pomocny przy świerzbiączce

I znowu zawdzięcza to dużej zawartości GLA. Jeżeli w naszym organizmie mamy niedobór tego kwasu, to nasze mechanizmy obronne skóry są osłabione. Tak więc dzięki olejkowi z wiesiołka dostarczymy organizmowi tej substancji i złagodzimy podrażnienia i stany zapalne skóry.

Wiesiołek ochroni przed alergią

Polecany jest matką karmiącym piersią. Matki, które spożywają olej wiesiołkowy, dostarczają w ten sposób naturalnie kwas gamma-linolenowy dziecku wraz z mlekiem. Dzięki GLA powstaje prostaglandyna E-1, która chroni dziecko przed alergią. Badania wykazały, że dzieci matek, które podczas karmienia piersią zażywają olejek z wiesiołka - rzadziej zapadają na alergię.

A oprócz tego:

Wiesiołek hamuje stany reumatyczne, łagodzi bóle stawów, pomaga także w stanach depresyjnych.

Olej wiesiołkowy można kupić w każdej aptece, sklepach zielarskich, oraz sklepach ze zdrowa żywnością.

„Oto sposoby, którymi sama się wyleczyłam, bez tabletek i lekarzy...”

„Przyjmując styl życia taki, jaki ogólnie jest nam znany, zdrowia sobie nie wypracowałam. Przeciwnie...”

Kliknij i sprawdź»Podobne wpisy:


Jak wyrzeźbić sylwetkę, jak ćwiczyć na rzeźbę?
Zioła na kamicę nerkową i zioła na kamicę żółciową
Dieta dla wątroby
Porady psychologa przez internet, internetowe porady psychologa ..

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci