Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Jakie są objawy prostaty?

zdrowieuroda


Jakie są objawy prostaty?Jeżeli mężczyzna oddaje w nocy mocz, to z pewnością powodem jest powiększenie gruczołu zwanego prostatą. Prostata powiększa się wskutek starzenia się organizmu i zmian hormonalnych.

Doprowadza to do nacisku na cewkę moczową, a to z kolei może wywołać trudność w początkowej lub końcowej fazie oddawania moczu, słaby strumień i wyciskanie moczu kroplami, częste wizyty w ubikacji, wrażenie nieopróżnionego pęcherza.

Chory może także odczuwać silne bóle w dole brzucha. Powodem tego jest zatrzymanie się moczu.

Mężczyźni często bagatelizują problem, zwłaszcza gdy dolegliwości nie są uciążliwe. Jednak trzeba pamiętać, że nieleczony przerost prostaty może doprowadzić do poważnych komplikacji.

Mocz w pęcherzu zalega, sprzyja to infekcjom, stanom zapalnym, a także tworzeniu się kamieni w nerkach i pęcherzu. Pojawia się też dyskomfort, związany z nietrzymaniem i nocnym oddawaniem moczu.

Przerost prostaty to także problemy  z potencją.

Dobre efekty w początkowej fazie choroby daje stosowanie leków, które są dostępne w aptece bez recepty. Mogą one rozwiązać, albo tylko załagodzić objawy.

Jeżeli choroba jest zaawansowana, to potrzebne będzie leczenie operacyjne.

Tak wiec każdy mężczyzna po ukończeniu 50 roku życia, nawet jeżeli nic mu nie dolega, chociaż raz w roku powinien zgłosić się do urologa.
Podobne wpisy:

Na co pomaga melisa?

Na co pomaga dziurawiec?
Soja obniża poziom cholesterolu i pomaga na miażdżycę
Co zrobić, gdy boli kręgosłup?

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci