Zdrowie i urodaArkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnieBlog > Komentarze do wpisu

Objawy raka prostaty i rak jądra u mężczyzn

Rak prostatyW Polsce co roku raka prostaty wykrywa się u ok. 8 tysięcy mężczyzn. Rozwija się on u mężczyzn pomiędzy 65, a 70 rokiem życia. Objawami raka prostaty mogą być : trudności w oddawaniu moczu, ból podczas oddawania moczu, krwiomocz. Mężczyzna, który zaobserwuje u siebie takie objawy powinien koniecznie udać się do lekarza .

Aby zapobiec tej chorobie, każdy mężczyzna, który ukończył 50 lat powinien co roku zgłosić się do lekarza na wykonanie badania prostaty per rectum (przez odbyt). Należy także raz w roku sprawdzać poziom markeru PSA w surowicy krwi, a wynik pokazać lekarzowi.

Mężczyźni u których w rodzinie wystąpiły przypadki zachorowania na raka prostaty, badania powinni wykonywać już od 40 roku życia. Wcześnie wykryty nowotwór można leczyć.

Warto przeczytać: Nurzyński Paweł -
Prostata»

Rak jądra

Na nowotwór jądra szczególnie narażeni są mężczyźni w wieku 15 do 35 lat. Pojawia się wtedy guzek, który z czasem zaczyna boleć. Wielu mężczyzn bagatelizuje problem i uważa, ze ból pojawił się prze przeciążenie podczas dźwigania lub uprawiania sportu czy uderzenie. Zdarza się, ze zanim pojawi się guzek, to jądro staje się mniejsze.

Mężczyzna (podobnie jak kobieta przy raku piersi) powinien badać swoje jądra raz w miesiącu, jest to najlepsza profilaktyka. Wcześnie wykryty rak jądra bardzo dobrze podaje się leczeniu chemio - i radioterapią ( do 90 % wyleczeń).

Historia młodego mężczyzny, który w 90 dni pokonał nowotwór jądra...Podobne wpisy :

Na czym polega kolonoskopia ?

Polipy odbytu i jelita grubego
Uchyłkowatość jelita grubego
Jakie są objawy prostaty ?
piątek, 28 sierpnia 2009, zdrowieuroda
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: