Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Jak dbać o serce mężczyzny?

zdrowieuroda


Jak dbać o serce mężczyzny?Mężczyźni są szczególnie narażeni na poważne choroby układu krążenia i serca, takie jak miażdżyca i choroba wieńcowa. Powodem tego jet to, że mężczyzna nie jest chroniony przez cenne hormony. Do tego dochodzi niehigieniczny tryb życia, zła dieta, nieuprawianie sportu oraz nadmierne spożycie używek.Pomoc dla męskiego serca


Mężczyzna powinien unikać tłustych i słonych potraw. Są one powodem dużego poziomu cholesterolu we krwi, który osadza się na ściankach naczyń i blokuje krążenie krwi. Tak więc warto zastąpić tłusta golonkę, sztuką chudego mięsa z duża ilością czosnku (czosnek obniża ciśnienie krwi). Sól powinna pojawiać się na potrawach sporadycznie ( w ilości, która mieści się na czubku noża).

W diecie mężczyzny powinno znaleźć się dużo owoców i warzyw. Powinien też dużo częściej pić wodę, soki owocowe, herbatę z owoców głogu. Chronią one serce przed chorobami. W ich skład wchodzą witaminy (B,C) oraz pierwiastki (np. magnez, wapń), dzięki którym rozkurczają się naczynia, co pozwala na swobodniejszy przepływ krwi. Serce pracuje wtedy we właściwym rytmie.

Koniecznie trzeba pozbyć się brzuszka. Otyłość brzuszna sprzyja rozwojowi choroby wieńcowej. Tak więc warto ćwiczyć regularnie, a wysiłek powinien być zwiększany stopniowo. Zbyt intensywne ćwiczenia na początku, mogą być niebezpieczne dla układu krążenia !.

No i na koniec - używki. Rezygnujemy lub znacznie ograniczymy ich spożywanie. Pijąc regularnie (nawet niewielkie ilości alkoholu) powodujemy niebezpieczny dla serca wzrost ciśnienia.

A palenie papierosów sprawia, ze krew gorzej krąży i rozwija się miażdżyca. Warto całkowicie zrezygnować z palenia papierosów, a alkohol zaś można pić okazjonalnie.


Dołącz do klubu zdrowych ludzi


Kliknij i sprawdź»


Podobne wpisy:

Kamienie w nerkach - rodzaje kamieni nerkowych ..

Kamienie nerkowe leczenie - Cystone opinie ...
Błonnik odchudzanie - jakie zalety ma błonnik ?
Leczenie stawów,leczenie kręgosłupa : Rumalaya, Biszofit, Hakorośl

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci