Zdrowie i uroda

Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnieBlog > Komentarze do wpisu

Kamica nerkowa - skąd biorą się kamienie w nerkach?

Kamienie w nerkachKamica nerkowa - choroba nerek, która daje znać o sobie niemalże natychmiast. Powód jest bardzo prosty: po prostu boli. Najczęściej jest to ostry ból, który odczuwany jest w boku, promieniuje on w kierunku krocza. Bólowi mogą towarzyszyć nudności, wymioty oraz krwiomocz.

Skąd się biorą kamienie w nerkach?Do ich powstania dochodzi, gdy w naszym organizmie gromadzą się nadmierne ilości szczawianów, wapnia i kwasu moczowego. Może to być spowodowane przewlekłym procesem zapalnym w nerkach, utrudnieniem odpływu moczu na wskutek np. zwężenia moczowodu lub przerostem prostaty.

Kamica nerkowa
rozwija się szczególnie u osób, które spożywają zbyt duże ilości soli i pijących mało płynów. Pewna role odgrywają tez uwarunkowania genetyczne (w niektórych rodzinach schorzenie te pojawia się częściej).

Jak pozbyć się kamieni nerkowych?


Bardzo popularne jest określenie "rodzenie kamieni", a więc choremu podaje się leki przeciwbólowe, rozkurczające, dużo piwa i karze biegać po schodach (metoda ta jest wciąż stosowana). Najlepiej jest gdy "taki poród" odbywa się naturalnie - jest to optymalne wyjście.

Ale oczywiście nie zawsze da się pozbyć kamieni w ten sposób. Wtedy z pomocą przychodzą ultradźwięki, kamienie usuwa się za pomocą specjalnych narzędzi, które lekarz wprowadza przez cewkę moczową lub przeprowadza się zabieg chirurgicznego usunięcia kamieni.Podobne wpisy:


Jak radzić sobie ze stresem?
Domowe sposoby na bezsenność
Ból krzyża - 5 sposobów łagodzenia bólów krzyża
Migrenowe bóle głowy - dieta
poniedziałek, 29 marca 2010, zdrowieurodaPolecane wpisy

  • Rośliny oczyszczające powietrze w domu

    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});Rośliny oczyszczające powietrze W każdym domu powinno być jak najwięcej zieleni (chyba nikt nie ma wątpliwości

  • Zioła na kręgosłup

    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});Zioła na bóle kręgosłupa Wybierz kurację dla siebie, w zależności od tego, na jakie dolegliwości się uskarżasz

  • Poprawa nastroju

    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});Jak poprawić swój nastrój? Pogoda zimą nie zachęca do aktywności fizycznej, brak światła słonecznego pogłębia

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: