Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Jak pielęgnować farbowane włosy ?

zdrowieuroda


Jeżeli chcesz, żeby Twoje farbowane włosy na dłużej zachowały świeży kolor i ładny połysk, to jest na to kilka sposobów.Trzeba pamiętać o regularnym stosowaniu szamponów do włosów koloryzowanych (możesz je dobrać do rodzaju pasm). Taki szampon jest łagodniejszy niż inne kosmetyki oczyszczające, a także zawiera składniki, które wygładzają powierzchnię włosów, a to zapobiega szybkiemu wypłukiwaniu farby ( dobra jest seria Nivea Diamond Gloss).
Stosuj także po umyciu włosów balsam z tej samej serii, doda on blasku pasmom i efekt koloryzacji, będzie bardziej widoczny.

Jeżeli włosy są osłabione koloryzacja lub są cienkie, to można co 2-3 dni zastosować odżywkę lub maskę wygładzającą. Pomoże to zregenerować i zamknąć rozchylone łuski włosowe, a ponadto sprawi, ze kosmyki będą miękkie i sprężyste.

W czasie bardziej słonecznych dni, panie farbujące włosy powinny stosować kosmetyki do stylizacji (lakiery, pianki), które zawierają ochronne filtry UV.


Podobne wpisy:


Jak pielęgnować zniszczone dłonie ?

Jak zrobić domowy krem do twarzy ?
Pielęgnacja twarzy

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • g-eye

    Mnie skusiła koloryzacja colpi di sole. Wprawdzie efekt jest fantastyczny ale trzeba włosy przez cały czas nawilżać i dbać o nie bo inaczej będą bardzo zniszczone.

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci