Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Naturalna regeneracja wątroby - jak zregenerować wątrobę?

zdrowieuroda

Naturalna regeneracja wątrobyWątroba nie lubi nieodpowiedniej diety,otyłości, niektórych leków, substancji toksycznych (nikotyna, alkohol)oraz stresu.

Uniknięcie wszystkich czynników, które szkodzą wątrobie nie jest łatwe. Tak więc większość osób ma problemy, które związane są z przepracowaniem tego ważnego dla nas organu.

Ból, ucisk lub uczucie rozpierania w okolicy wątroby, uczucie pełności, wzdęcia, problemy z trawieniem, zaparcia, nudności, dolegliwości, które pojawiają się po zjedzeniu czegoś ciężkostrawnego, alkoholu, papierosach, codzienne uczucie zmęczenia i znużenia - to objawy, które dają nam znać, że trzeba zadbać o wątrobę i pomóc jej w lepszym funkcjonowaniu.

Wątroba jest jedynym organem człowieka, który potrafi się w znaczny stopniu odbudować. Ale trzeba jej pomóc. Można to zrobić stosując odpowiednia dietę, a ponadto należy unikać czynników, które szkodzą wątrobie. Gdy te proste i doraźne metody nie będą skuteczne, to jest to znak, że wątroba potrzebuje terapii, która przyspieszy jej odbudowę.

Ostropest plamisty - naturalna regeneracja wątroby

"Owoce zawierają 2-4 % mieszaniny flawonolignanów, zwanych sylimaryną. W jej skład wchodzą sylibina, sylidiamina i sylikrystyna o podobnej budowie i własnościach fizykochemicznych oraz izosylimaryna, 2,3-dehydrosylimaryna, 2,3-dehydrosylikrystyna i tzw. Sylibinomery, czyli oligomeryczne pochodne sylimaryny. Ponadto występuje toksyfolina, alkohol dehydrokoniferylowy, kwercetyna, tyramina, histamina, śluz, kwasy organiczne, witaminy C i K, fitosterole, zwłaszcza β-sitosterol, garbniki, białka, cukry (około 21 %) i tłuszcz z dużą ilością kwasu linolowego, a także minerały: miedź, selen, cynk.

W Ostropeście plamistym substancje czynne to mieszanina przeciwutleniaczy - flawonolignanów. Liczne badania potwierdzają, że ten jedyny swoim rodzaju kompleks przeciwutleniaczy chroni zdrowe komórki wątroby przed zniszczeniem, jak również przyczynia się do regeneracji komórek uszkodzonych. Flawonolignany osłaniają zewnętrzne receptory komórek wątroby uniemożliwiając toksynom przenikanie przez lipidowe błony komórkowe do ich wnętrza. Neutralizuje także działanie substancji, którym udało się dostać w głąb komórek. Ponadto substancje te mają wyjątkową zdolność do stymulowania syntezy białek w komórkach wątroby poprzez zwiększenie aktywności DNA i RNA. Właśnie dzięki temu możliwa jest regeneracja uszkodzonych komórek. Mają też możliwość mobilizowania innych przeciwutleniaczy w komórkach wątroby do obrony przed atakiem toksyn.

Na przykład, jednym z najpotężniejszych przeciwutleniaczy występujących w organizmie i podstawową substancją odtruwającą w wątrobie jest glutation. Flawonolignany podwyższają poziom glutationu o 35 %. W komórkach uszkodzonej wątroby Ostropest plamisty zwiększa aktywność także innego silnego przeciwutleniacza - dysmutazy nadtlenkowej. Co ciekawe, właśnie ten antyoksydant wydaje się szczególnie nastawiony na wyszukiwanie szkodliwych substancji utleniających, które powstają w wątrobie pod wpływem alkoholu."

Wskazania:

» stany rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych czynnikami toksycznymi takimi jak: długotrwałe kuracje antybiotykowe, nadużywanie alkoholu, chemioterapia, zatrucia grzybami

» zaburzenia czynności wątroby na skutek złej diety oraz na tle cukrzycowym

» wirusowe zapalenie wątroby typu C, (wspomagająco),  zapalenie dróg żółciowych i woreczka żółciowego, jak również przy endometriozie, która jest jedną z głównych przyczyn bezpłodności u kobiet

» kamica żółciowa (profilaktycznie i leczniczo)

» do ochrony wątroby u osób z chorobą alkoholową i u przechodzących leczenie odwykowe

» zmniejsza uszkodzenia wątroby u osób podczas chemioterapii oraz wspomaga rekonwalescencję, przyśpieszając usuwanie substancji toksycznych odkładających się w organizmie

» zapobiega przewlekłemu zapaleniu wątroby lub ostremu żółtemu zanikowi wątroby

» marskość wątroby, zwyrodnienie tłuszczowe wątroby

» niedokwaśność soku żołądkowego, brak łaknienia, wzdęcia i odbijanie

» chroni miąższ wątroby i nerek przed niszczącym działaniem trucizn

» powstrzymanie krwawień: z nosa, jelita grubego, żylaków odbytu, niektórych krwawieniach macicznych oraz przy przedłużonym miesiączkowaniu

» bóle głowy typu migrenowego, obniżone ciśnienie krwi oraz skłonności do choroby morskiej i lokomocyjnej

» łagodzi stany zapalne i hamuje zmiany skórne związane z łuszczycą

Przeciwwskazania: brak

Działania niepożądane: w zalecanych dawkach leczniczych Ostropest nie wykazuje działania szkodliwego nawet przy długotrwałym stosowaniu.


9-dniowy Program Oczyszczania Wątroby…

Dołącz do 5% społeczeństwa, które ma czystą wątrobę i cieszy się dobrym zdrowiem!

Zapisz się za darmo»
Podobne wpisy:


Atopowe zapalenie skóry (AZS) - objawy, przyczyny, leczenie
Sposób na zgagę
Nie mogę schudnąć - dlaczego?
Bóle stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów - leczenie

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci