Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Zioła na kamienie nerkowe

zdrowieuroda


Jakie zioła na kamienie nerkoweOsoby, które chociaż raz cierpiały z powodu kamieni nerkowych,nie zapomną tego nigdy. Mdłości i wymioty, krew w moczu, ostry ból - tak objawia się to schorzenie.

Kamica nerkowa, to schorzenie, które z reguły rozwija się bezobjawowo przez lata. Chory dowiaduje się o kamieniach, dopiero, gdy przy oddawaniu moczu pojawia się ból, który jest skutkiem przemieszczania się kamieni z nerek do pęcherza moczowego.

Osoby, które mają skłonność do
, powinny pić wody: Jan, Kinga i Józef. Z diety powinny zniknąć: czekolada, winogron, rabarbar, szczaw, botwina i czarna herbata, gdyż zawierają dużo szkodliwych dla nerek szczawianów. Należy tez ograniczyć solenie potraw.

Co Ci pomoże na kamienie nerkowe?


Dzika róża - Dwie łyżki stołowe owoców dzikiej róży zalewamy 200 ml wody i gotujemy 15 minut. Studzimy.

Przecedzony napar należy pić po 1/3 szklanki trzy razy dziennie przez dwa tygodnie. Po tym czasie przerywamy kuracje i powtarzamy po trzech tygodniach. Napar z dzikiej róży pomaga rozdrobnić kamienie w nerkach.

Arbuz - Pół łyżeczki zmiażdżonych pestek arbuza zalewamy szklanką wrzącej wody. Mieszamy i zostawiamy pod przykryciem na około 15 minut. Pijemy w niewielkich ilościach kilka razy dziennie. Miąższ arbuza działa moczopędnie,a  to ułatwia usuwanie toksyn z organizmu.

Mniszek - Wiosną warto robić herbatkę ze świeżych liści i korzeni mniszka. 250 ml wody należy zagotować, zmniejszyć ogień i dodać dwie łyżki posiekanego korzenia. Przykrywamy i doprowadzamy do wrzenia. Zdjąć z ognia i dodać dwie łyżki pokrojonych świeżo zebranych liści. Parzymy ok. 40 minut. Odcedzić. Pić dwie szklanki dziennie.

Krwawnik kichawiec - Ziele pomoże wypłukać piasek. Łyżeczkę rozdrobnionego suszu (kłącze rośliny) zalewamy szklanką wody i gotujemy pod przykryciem około 7 minut. Przecedzić i wypić.

Można także przygotować macerat (zimny wyciąg z ziela).
Łyżkę krwawnika zalewamy szklanką letniej wody i odstawiamy na 6 godzin. Odcedzony płyn pijemy 2-3 razy dziennie po pół szklanki.

Lemoniada - Sok z cytryny jest jednym z najlepszych środków, które zapobiegają kamicy nerkowej. Dlatego warto pić lemoniadę cytrynową. Pół szklanki świeżego soku rozcieńczyć w 2 l wody. Pić przez cały dzień.

W ten sposób można zmniejszyć ryzyko pojawienia się kamieni aż o 87 %.

„Oto sposoby, którymi sama się wyleczyłam, bez tabletek i lekarzy...”

„Przyjmując styl życia taki, jaki ogólnie jest nam znany, zdrowia sobie nie wypracowałam. Przeciwnie...”

Kliknij i sprawdź»
Podobne wpisy:


Techniki ju jitsu - chwyty ju jitsu

Kamienie w nerkach leczenie
Jak kontrolować stres ?

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci