Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Korzyści z rzucenia palenia

zdrowieuroda


Efekty rzucenia palenia

Nikotyna szkodzi, to wie każdy. Z nałogiem trudniej zerwać kobietom niż mężczyznom. Kobiety także szybciej się uzależniają. Według 10 letnich badań Dr Denis Kandel (psychiatra z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku) od palenia najłatwiej uzależniają się dziewczyny przed 18 rokiem życia, a najrzadziej mężczyźni w średnim wieku.Zdaniem terapeutów, osoby, które chcą zerwać z nałogiem palenia papierosów, powinny ustalić konkretną datę.Co zyskam, gdy rzucę palenie papierosów raz na zawsze ?
1. Pomożesz sercu i postawisz na nogi układ krążenia - już po 8 godzinach od wypalenia ostatniego papierosa wzrośnie we krwi zawartość tlenu, a gdy upłyną dwa dni z ciała palacz zniknie nikotyna. Po roku niepalenia spada o połowę ryzyko chorób układu krążenia. Po pięciu latach także o połowę zmniejszy się prawdopodobieństwo zawału, a po upływie 10 lat będzie ono takie samo, jak u osoby, która nigdy nie paliła.

2. Płuca - rzucenie palenia ochroni płuca przez przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POCHP) oraz rakiem. Po 15 latach od rzucenia palenia ryzyko zachorowania na raka płuc jest takie samo, jak u osoby, która nigdy nie paliła.

3. Dłuższe życie - 20 wypalonych papierosów dziennie skraca życie przeciętnie o ok. 5 lat. 40 papierosów - o 8 lat, każdy papieros - o 5,5 minut. W skład dymu tytoniowego wchodzi ok. 4 tysięcy substancji, które szkodzą zdrowiu. Ponad 40 z nich określono jako substancje rakotwórcze.

4. Opóźniona menopauza - palenie papierosów powoduje u kobiet nasilenie objawów zespołu przedmiesiączkowego i bóli w czasie okresu. Zdarza się, że papierosy są przyczyną rozregulowania cyklu. Kobiety palące kilka lat wcześniej przechodzą menopauzę, a jej objawy (np. uderzenia gorąca), są u nich silniejsze.

5. Lepszy wygląd - po miesiącu niepalenia poprawia się wygląd skóry (zmniejszają się pory, poprawia koloryt). Skończą się problemy z zaczerwienioną twarzą i pękającymi naczynkami, a palce stracą nieestetyczne żółte zabarwienie.

6. Smak i zapach - Wyraźna poprawa w odczuwaniu smaku i zapachu będzie odczuwalna już w 48 godzin po wypaleniu ostatniego papierosa.Czy i Ty bezskutecznie walczysz z nałogiem palenia papierosów? Ciągle się łamiesz i wracasz do palenia? „Ja nigdy nie rzucę palenia” – myślisz zapewne… Ale czy aby na pewno te wszystkie „rewelacyjne” sposoby, które dotąd stosowałeś, są takie „rewelacyjne”, skoro nie działają? To proste: oczywiście, że nie są! Ten eBook wyjaśni Ci, jak NIE RZUCAĆ palenia. A gdy już dowiesz się, jak NIE ZRYWAĆ z nałogiem, będziesz wiedział, jak prawidłowo rzucić palenie. Raz. Skutecznie. Na zawsze! W jaki sposób nie rzucać palenia

Czy i Ty bezskutecznie walczysz z nałogiem palenia papierosów? Ciągle się łamiesz i wracasz do palenia? „Ja nigdy nie rzucę palenia” – myślisz zapewne… Ale czy aby na pewno te wszystkie „rewelacyjne” sposoby, które dotąd stosowałeś, są takie „rewelacyjne”, skoro nie działają? To proste: oczywiście, że nie są! Ten eBook wyjaśni Ci, jak NIE RZUCAĆ palenia. A gdy już dowiesz się, jak NIE ZRYWAĆ z nałogiem, będziesz wiedział, jak prawidłowo rzucić palenie. Raz. Skutecznie. Na zawsze!


Metod na rzucenie palenia wymyślono już tysiące. Czemu więc tylu ludzi ciągle nie jest w stanie rzucić tego nałogu? Ten eBook nie mówi Ci: „Rzuć palenie!”. On wyjaśni Ci, jak powoli, bez tortur, tycia, obgryzionych paznokci i bezsennych nocy ograniczać palenie i z czasem… wyzwolić się zupełnie z nałogu! Rzucanie palenia nigdy nie będzie przyjemnością, ale z tą książką z pewnością nie będzie męczarnią. Spróbuj! Co masz do stracenia?… Nie rzucaj palenia od razu!

Metod na rzucenie palenia wymyślono już tysiące. Czemu więc tylu ludzi ciągle nie jest w stanie rzucić tego nałogu? Ten eBook nie mówi Ci: „Rzuć palenie!”. On wyjaśni Ci, jak powoli, bez tortur, tycia, obgryzionych paznokci i bezsennych nocy ograniczać palenie i z czasem… wyzwolić się zupełnie z nałogu! Rzucanie palenia nigdy nie będzie przyjemnością, ale z tą książką z pewnością nie będzie męczarnią. Spróbuj! Co masz do stracenia?…Podobne wpisy :


Przepisy diety białkowej

Dieta Dukana na czym polega
Zioła na kamienie nerkowe
Techniki ju jitsu - chwyty ju jitsu

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci