Zdrowie i urodaArkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnieBlog > Komentarze do wpisu

Dieta przy łuszczycy

Dieta w leczeniu łuszczycyLeczenie łuszczycy zawsze trwa dosyć długo, bo leczenie tego schorzenia polega przede wszystkim na właściwym żywieniu. Chory musi z ołówkiem w ręku zapisywać każdy artykuł spożywczy, który w ciągu miesiąca znalazł się w jego jadłospisie.

Powinno być ich minimum 60, przy czym więcej niż połowę powinny stanowić produkty surowe.

Pamiętaj ! Nie bój się jadać surowych warzyw, które zwykle jadane są gotowane: burak czerwony, szpinak, seler, kapusta biała. Można dodać do nich chrzanu, pieprzu lub papryki, miodu lub śmietany i niewielkich ilościach stale dołączać do swojego codziennego wyżywienia. Oczywiście zmienia się warzywa w miarę tego, jak będzie zmieniało się zaopatrzenie na rynku.

Najbardziej potrzebna w leczeniu łuszczycy jest witamina B6, która można znaleźć:
  • w brukwi, cebuli surowej, grochach, kapustach, marchwi surowej, świeżych ogórkach, czarnych jagodach, cytrynie ze skórką, jabłkach, jeżynach, morelach suszonych, pomarańczach, poziomkach, śliwkach, wiśniach, winogronach białych, truskawkach, w pieczywie pszennym, razowym, w baraninie, cielęcinie, świeżych rybach morskich, w tranie, jajku surowym, drożdżach i miodzie.
Często tak jest, że osoba, która choruje na łuszczyce nie może jeść wielu z wymienionych artykułów, bo mu po prostu szkodzą (rozsadzają), powodują wzdęcia, a nawet boleści.

Rozwiązaniem jest wtedy sypanie do potraw kminku, majeranku, pieprzu lub jeszcze innych przypraw, które poprawią trawienie, gdyż chodzi tu nie tylko o trawienie, ale i o przyswojenie witaminy B6.

Pamiętaj ! Trzeba też zadbać o codzienne wypróżnienie. Można w tym celu stosować  Cholegran lub Normogran 2 razy dziennie łyżeczkę przed jedzeniem.

To wszystko pomaga na łuszczyce, poprzez uzupełnienie braku witamin w organizmie.

"Czy będziesz następnym dowodem skuteczności Ostropestu?»

Podobne wpisy:

czwartek, 19 stycznia 2012, zdrowieuroda
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: