Zdrowie i uroda


Lignan Primvitalny

Błonnik Primvitalny


Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnieBlog > Komentarze do wpisu

Jak leczyć hemoroidy domowym sposobem?

Czym leczyć hemoroidy?Hemoroidy - choroba, która obecnie występuje bardzo często. Cierpią na nią kobiety i mężczyźni, starzy i młodzi.

Choroba pojawia się na wskutek rozszerzenia żył splotu odbytniczego, na którym tworzą się łatwo krwawiące niebieskawe guzy - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz odbytnicy.

Przyczyną hemoroidów są długotrwałe zaparcia i gdy pojawią się takie objawy, to trzeba niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza. Jednak warto dowiedzieć czegoś więcej o tej chorobie i dlatego, aby pozbyć się hemoroidów należy wyleczyć tę przypadłość.

Pamiętaj! Koniecznie należy stosować m.in. właściwe zestawy produktów spożywczych z przewagą surówek warzywnych, które zawierają dużo błonnika. 

Zachowawcze leczenie polega również na stosowaniu nasiadówek w zimnej wodzie lub ciepłych kompresów z rozgotowanej na miazgę cebuli, odpowiednich czopków, a także zażywaniu leków przeciw zaparciom.

Jeżeli mamy do czynienia z ostrym nasileniem zapalenia żylaków, to należy użyć wtedy ziół do nasiadówek oraz kompresów lub wewnętrznie w postaci wyciągów z kasztanowca. 

Doraźnie stosuje się sok wyciśnięty z gotowanej cebuli z dodatkiem 2 kropli oleju. Należy nasączyć nim tampon waty, aplikując jako czopek do odbytnicy na noc, jeżeli krwawnice położone są wewnątrz.

Jeżeli są na zewnątrz, to okład należy zrobić od zewnątrz, także z ugotowanej cebuli (może być przytrzymany opaską higieniczną) i zmieniać go co kilka godzin, by nie przysychał. 

Dobrze robi także gotowa mieszanka ziołowa Rektosan. Należy zmielić ją na proszek i przyjmować dwa razy dziennie, mniej niż pół łyżeczki, popijając zimnym płynem lub siemię lniane, które mieli się z cukrem (1 łyżka cukru + 3 łyżki siemienia) i zażywa 2-3 razy dziennie po jednej łyżeczce.

Do leczenia hemoroidów stosowane są także takie zioła jak np.: dziewanna drobnokwiatowa, kruszyna pospolita, kora dębu, borówka czarna, skrzyp polny, mniszek lekarski, winorośl, cyprys, czosnek, cebula.

Gdy hemoroidy przybiorą ciężką postać, to wtedy stosuje się codziennie przez 14 dni przez 6-12 sekund nasiadówki z zimnej wody oraz na przemian polewanie nią ud i kolan, natomiast rano obmywanie górnej części ciała. Przez następne 14 dni można stosować obmywanie ud i półkąpiele.

Pamiętaj! Do nasiadówek z zimnej wody można dodać otręby, a także drożdże. działa to uspokajająco. 

Jeżeli hemoroidy mają postać krwawniczą, to zaleca się stosowanie wywaru z  kory dębowej (100 g na l litr wody) gotowanego 15 minut. 

Pamiętaj! Należy unikać alkoholu, nadmiaru kawy i ostrych przypraw trawiennych.

Wewnętrznie stosuje się napary:  zaparz korzeń arcydzięgla + piołun, pokrzywę i podbiał, skrzyp polny lub bez czarny razem z jagodami jałowca (przy zdrowych nerkach) plus babka lancetowata wąskolistna. Do tego można dodać sok z
czosnku. 

Ponadto dobrze jest pić  świeże soki z marchwi (280 g) i szpinaku (170 g), a także marchwi (225 g), szpinaku (170 g), rzeżuchy i rzepy (55 g) oraz popijać kompot z suszonych śliwek i czarnych porzeczek.
wtorek, 14 lutego 2012, zdrowieuroda
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: