Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Jak zdrowo się odchudzać ?

zdrowieuroda

Zasady zdrowego odchudzaniaOsoby, które chcą stracić zbędne kilogramy muszą odżywiać się racjonalnie. Dlatego warto poznać ważne zalecenia dietetyków i lekarzy.

Najważniejsze zasady zdrowego odchudzania1)Należy jeść regularnie - najlepiej co 3-4 godziny. Nie można się głodzić! Najbardziej kalorycznym posiłkiem powinno być śniadanie, musi dostarczyć nam tyle energii, by pozwoliła nam funkcjonować bez poczucia głodu do południa.

W południe przyjdzie czas na drugie śniadanie - lekki, uzupełniający posiłek. Wyrównuje on straty energetyczne i pozwala sprawnie funkcjonować do pory obiadowej. Około 14 przychodzi pora na obiad. Kolejne posiłki (podwieczorek, kolacja) musza być małokaloryczne, bo wieczorem zwalnia się metabolizm i organizm potrzebuje mniej energii. 

2) Unika się monotonii na talerzu - jeden z najczęściej popełnianych błędów przy odchudzaniu. Jeżeli rezygnuje się zupełnie z niektórych pokarmów, to organizm zostaje pozbawiony ważnych składników odżywczych, a to naraża nas na wycieńczenie. 

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest jedzenie pokarmów z różnych grup, a w obrębie jednej grupy sięgać po różne produkty. 

3) Należy pić odpowiednią ilość wody - w sumie powinno to być 2-3 litry dziennie. Woda jest jedynym napojem, który w pełni pokrywa bilans wodny. Dzięki zawartym w niej minerałom pomaga zapobiec ich niedoborom. Przeciwdziała także zaparciom, a w szczególnie, gdy jest ciepła. 

4) Aktywność fizyczna - pamiętaj, że ćwiczenia to podstawa odchudzania. 

5) Środki odchudzające (np. z herbatą, ziołami, zieloną kawą) - można stosować tylko dodatkowo i za zgodą lekarza. 

Pamiętaj ! Ważną role w odchudzaniu pełni błonnik, który likwiduje zaparcia. Występuje m.in. w owocach i kaszach. © Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci