Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Domowe sposoby na cholesterol

zdrowieuroda

Naturalne leki na cholesterolLekarze mawiają: chcesz poznać swój prawdziwy wiek, pokaż mi swoje tętnice. Z wiekiem tracą one na swoje elastyczności,a na ich ściankach osadzają się blaszki miażdżycowe. Ich przekrój się zmniejsza. Może się też zdarzyć tak, że blaszka miażdżycowa pęknie i w tym miejscu wówczas gromadzą się płytki krwi i powstaje zakrzep.

Jeżeli zakrzep zatka tętnicę, to krew nie może wtedy dopłynąć do serca. Tak właśnie w 90% wygląda zawał serca. Miażdżyca zwykle przebiega bezobjawowo. Stres, dieta bogata w tłuszcze, papierosy, alkohol - to główni winowajcy. Ale można sobie pomóc i poprawić stan swoich naczyń krwionośnych - dzięki naturalnym produktom, które obniżają poziom cholesterolu.

Karczochy: łuski karczocha obniżają poziom cholesterolu oraz zmniejszają stężenie innych tłuszczów we krwi, a to zapobiega miażdżycy. Pielęgnuje on także  ściany naczyń krwionośnych i dzięki temu dłuzej pozostają elastyczne.

Warzywo może być ugotowane, upieczone lub podawane z czosnkiem.

Czosnek: oczyszcza tętnice, obniża poziom cholesterolu, działa przeciwzakrzepowo.

Nalewka czosnkowa - 100 g oczyszczonych ząbków czosnku przeciskasz przez praskę, wrzucasz do słoja i zalewasz 0,5 l wódki. Zakręcasz naczynie i odstawiasz. Po 14 dniach przecedź i przelej do butelki.

Pij 2 razy dziennie po 30 kropli przez 2 tygodnie. Przechowuj w lodówce.

Soja i ryby: soja hamuje wchłanianie cholesterolu we krwi oraz reguluje jego poziom. Można ją jeść w każdej postaci. Natomiast ryby (najlepszy będzie łosoś, tuńczyk, sardynki) należy jeść co najmniej dwa razy w tygodniu. To bogactwo tłuszczy omega-3, które obniżają poziom złego cholesterolu, a przy tym podwyższają dobrego.

Cebula: kwarcetyna, która  znajduje się w cebuli rozpuszcza fibrynę (składnik biłka, który powoduje skrzepy). Pomaga też w utrzymaniu elastyczności naczyń krwionośnych i ich szczelności, a poza tym obniża ciśnienie krwi. Smażona traci swoje właściwości.

Pamiętaj! Jedz codziennie cebulę, a miażdżyca Cię nie dopadnie.

Triumf Matki Natury nad wysokim cholesterolem

Kliknij i sprawdź»
Podobne wpisy:

Dieta w miażdżycy

Jak zwalczyć zaparcia?
Przyczyny stłuszczenia wątroby
Fluoryzacja zębów u dzieci

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci