Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Dieta na nadkwasotę żołądka

zdrowieuroda

Dieta i zioła w leczeniu nadkwasoty żołądkaPowodem zbyt dużego wydzielania soku żołądkowego jest najczęściej podrażnienie śluzówki przez palenie papierosów, picie alkoholu oraz spożywanie niewłaściwych produktów.

W przypadku osób chorych na wrzód żołądka i zapalenie żołądka występuje kwaśne odbijanie oraz długotrwałe uczucie kwasów w przełyku lub żołądku, choć zwykle nie tracą apetytu. Po jedzenie często odczuwa się gniecenie w żołądku, a spożyty pokarm wraca do przełyku. Występują też nudności.


Dieta w leczeniu nadkwasoty żołądka

Należy ograniczyć spożywanie produktów zbożowych, słodyczy, kawy ziarnistej oraz mocnej herbaty. Tłuszcze powinny być spożywane w stanie płynnym.

Unikać smażonych mięs.

Zioła w leczeniu nadkwasoty żołądka

1) Sok z ziemniaków, które po zeskrobaniu skórki mają fioletową barwę.

Przygotowanie: Umyć 1 kg ziemniaków przy pomocy szczotki w bieżącej wodzie. Następnie pokroić na kawałki i przepuścić przez sokowirówkę.

Otrzymany sok pić w ilości 100 g przed każdym jedzeniem. 

2) Wywar z goryczki zółtej.

Przygotowanie: 1/2 łyżeczki korzenia goryczki zalać 1,5 szklanki wrzącej wody i odstawić na 15 min. Przecedzić.

Wywar pić przed głównymi posiłkami po 1 filiżance od kawy.

Zamiast wywaru można zastosować korzeń goryczki zmielony na proszek. Przyjmować ilość, która zmieści się na końcu noża, także przed głównymi posiłkami.

3) Mieszkanka ziołowa, która składa się z ziela szanty zwyczajnej, ziela cząbru ogrodowego, ziela krwawnika, ziela podróżnika, kłączy tataraku, nasion kopru włoskiego.

Przygotowanie: Po 50 g każdego ze składników dokładnie wymiesza. 1 łyżkę mieszanki zalać 1 szklanką wrzącej wody i gotować 5 min.Odstawić na 15 min. pod przykryciem. Przecedzić.

4) Mieszanka ziołowa złożona z kwiatu lipy, siemienia lnianego, korzenia lukrecji, korzenia arcydzięgla, kłącza tataraku.

Przygotowanie i użycie: podobnie ja w przypadku mieszanki z punktu 3.Podobne wpisy:


Krwawienie z żołądka

Choroby psychosomatyczne objawy
Co na zapalenie pęcherza?
Ostry nieżyt żołądka

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci