Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Niedokwaśność żołądka

zdrowieuroda


Zioła i dieta w leczeniu niedokwaśności żołądkaJeżeli nadkwaśność soku żołądkowego utrzymuje się i jest nie leczona, to może to doprowadzić do zmniejszenia wydzielania soku żołądkowego.

Może to także dać znać o sobie przy długotrwałych nieżytach żołądka, a szczególnie u osób starszych. Niedokwaśność soku żołądkowego rzadko występuje w chorobach nerwowych.

Przez dłuższy czas nie występują u chorego specjalne dolegliwości. Jednak później pojawia się biegunka, która często zastąpiona jest zaparcie. Występuje osłabienie, chory łatwo się męczy, staje się nadpobudliwy i ma nudności.


Zioła w leczeniu niedokwaśności żołądka

Duże znaczenie w leczeniu schorzenia ma przyjmowanie mikstury, która składa się z oliwy z oliwek z dodatkiem naparu z ziela ożanki właściwej, ziela dziurawca, ziela tysiącznika i ziela rdestu ostrogorzkiego.

Przygotowanie: do 0,5 l oliwy z oliwek dodać po 3 łyżki wspomnianych ziół. Naczynie z miksturą wstawić do większego naczynia z wrzącą wodą i gotować na małym ogniu przez 1 godzinę. Przecedzić przez gęste sitko dokładnie wyciskając.

Miksturę należy przyjmować 3 razy dziennie po 1 łyżce na 30 min. przed głównymi posiłkami.

2) Tuz przed posiłkiem wypić 1/2 filiżanki wywaru korzenia goryczki żółtej, liści mięty pieprzowej, kwiatu nagietka, ziela piołunu i ziela podróżnika.

Przygotowanie: Po 50 g każdego ze składników dokładnie wymieszać. 3 pełne łyżki mieszanki z dodatkiem po 1/2 łyżeczki nasienia anyżu i nasienia kopru ogrodowego zalać 0,5 l wrzącej wody i gotować na małym ogniu przez 10 min. Odstawić pod przykryciem na dalsze 10 min. Przecedzić.

3) Między posiłkami, także 3 razy dziennie pić 1/2 filiżanki naparu z ziela dziurawca i ziela ożanki właściwej.

Przygotowanie: Po 50 g każdego ze składników dokładnie wymieszać. 2 łyżki mieszanki zalać 0,5 l wrzącej wody i odstawić pod przykryciem na 10 min. Przecedzić.

4) W przypadku zaparć należy zrobić wieczorem lewatywę z 0,5 l
naparu kwiatu rumianku.

Przygotowanie: 2 łyżki kwiatu rumianku na 0,5 l wrzącej wody.


Pamiętaj! Leczenie powinno trwać 30 dni z dwudniową przerwą po każdych 5 dniach kuracji.

Dieta w leczeniu niedokwaśności żołądka

Pokarmy należy przyjmować w postaci płynnej lub papkowatej. Jeść jabłka pieczone, odrzucając skórkę.

Na obiad można zjeść najwyżej 10 dag delikatnego mięsa (drób, cielęcina, ryba), ale tylko gotowane lub duszone oraz bardzo dokładnie rozdrobnione.

Unikać jajek, mleka i przetworów mlecznych.


Czy wiesz jakich produktów nie „mieszać” ze sobą, a jakich najlepiej nie spożywać wcale?

Kliknij i sprawdź»Podobne wpisy:

Dieta na nadkwasotę żołądka

Krwawienie z żołądka
Choroby psychosomatyczne objawy
Co na zapalenie pęcherza?

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci