Wpis

środa, 10 października 2012

Neuralgia międzyżebrowa leczenie



Neuralgia międzyżebrowa (inna nazwa nerwoból), to uszkodzenie nerwu międzyżebrowego. To korzenie nerwowe, które wychodząc z rdzenia kręgowego, przebiegają między żebrami oraz otaczają okolice barków, ściany klatki piersiowej, górną część brzucha, a także opłucną i otrzewną.

Objawy neuralgii międzyżebrowej



To ostry ból odczuwany jako rwanie, kłucie, drętwienie czy pieczenie. Może mu towarzyszyć ucisk w klatce piersiowej, a także nadwrażliwość na dotyk. Bywa, ze ból promieniuje do ramienia czy ręki.
Dolegliwość nasilana jest często przez ruch, głębokie oddychanie lub kaszel. Neuralgia międzyżebrowa pojawia się po wysiłki, przemarznięciu, długotrwałym przebywaniu w wymuszonej pozycji (np. podczas kilkugodzinnej jazdy samochodem).

Sytuację te sprzyjają wywiązywaniu się stanów zapalnych korzeni nerwowych.

Zazwyczaj objawy te ustępują samoistnie po kilku dniach, bez większych szkodliwych następstw. Lekarz stawia diagnozę w trakcie badania i gdy zostaną wykluczone inne choroby, które dają bóle w klatce piersiowej.

Pamiętaj! Bardzo podobne dolegliwości mogą być bowiem objawem ostrego zawału mięśnia sercowego, dlatego nigdy nie można lekceważyć bólów w klatce piersiowej. Dla ich właściwego rozpoznania wykonuje się EKG lub oznacz we krwi aktywność enzymów zawałowych.

Terapia nerwobólu międzyżebrowego to powstrzymanie się od prac fizycznych, a także przyjmowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych (ibuprofen, diklofenak).



Podobne wpisy:


Osteotomia stawu kolanowego

Objawy choroby Hashimoto

Przyczyny astmy oskrzelowej

Objawy żółtaczki typu C



Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
zdrowieuroda
Czas publikacji:
środa, 10 października 2012 09:44

Trackback

Kalendarz

Wrzesień 2016

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny





Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnie
GG : 4974783


Opcje Bloxa