Zdrowie i uroda


Lignan Primvitalny

Błonnik Primvitalny


Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnieBlog > Komentarze do wpisu

Osteotomia stawu kolanowego

Zabieg osteotomii - na czym polega?W leczeniu zmian zwyrodnieniowych stawów kolanowych na początku stosowana jest fizykoterapia oraz zabiegi rehabilitacje,a w okresie zaostrzeń - laki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe doustnie lub w formie zastrzyków dostawowych.

Jeżeli te metody nie przynoszą pożądanego skutku, to wykonywana jest artroskopia, która polega na usunięciu wszelkich narośli kostnych, zniszczonych fragmentów kości lub chrząstki, które utrudniają ruchy w stawie.

Osteotomia to następna w kolejności metoda leczenia chorego stawu kolanowego.

To operacja, która polega na odpowiednim nacięciu kości piszczelowej, by uzyskać prawidłowe ustawienie stawu kolanowego. Od 2008 roku w naszym kraju wykonywane są także zabiegi osteotomii kolana z zastosowaniem specjalnego implantu, który wykonywany jest z materiału zbliżonego do kości, który łączy się z kością piszczelową osoby chorej, uzupełniając ubytki wywołane zmianami zwyrodnieniowymi.

Zwykle po tych zabiegach chory wraca do pełnej sprawności, a pozytywny efekt leczenia, szczególnie u młodszych osób, może utrzymywać się do 15 lat.

Niestety, osteotomia nie jest wolna od powikłań

Mogą wystąpić uszkodzenia nerwów, brak zrostu kości lub nieprawidłowy ich zrost. Od czasu pojawienia się całkowitych protez stawu kolanowego jest obecnie rzadziej stosowana, zwłaszcza u osób starszych. nadal jednak u aktywnie fizycznie osób przed 60-tym rokiem życia pozostaje doskonal metodą leczenia.

Leczenie nie odsuwa w czasie przeprowadzenie radykalnej operacji wymiany stawu kolanowego na sztuczny, która zawsze należy traktować jako ostateczny etap leczenia zmian zwyrodnieniowych w stawie.Podobne wpisy:


Objawy choroby Hashimoto

Przyczyny astmy oskrzelowej

Objawy żółtaczki typu C
AMD choroba oczu

wtorek, 09 października 2012, zdrowieuroda
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: