Zdrowie i uroda

Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnieBlog > Komentarze do wpisu

Przykry zapach z ust przyczynyPrzyczyny brzydkiego zapachu z ustNiekiedy przyczyna brzydkiego zapachu z ust jest błaha. Wystarczy niewielkie odwodnienie lub po prostu zapalanie papierosa, by popsuł się nasz oddech.

Pamiętaj! Jeśli problem się nasila, to trzeba szukać pomocy u specjalisty. Gdy okaże się, że za przykry zapach z ust odpowiada choroba, to lekarz zaleci terapię.


Jak złagodzić tę przypadłość od razu?

Najczęściej za przykry zapach z ust odpowiadają problemy stomatologiczne:
 • niewłaściwa higiena jemy ustnej, próchnica zębów, nieusunięte korzenie zębów, zgorzel, a także stany zapalne dziąseł.

Rada: Należy starannie myć zęby. Najpierw trzeba je wyszorować szczoteczką (3 minuty), a następnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe nitką i wypłukać usta specjalnym płynem. Nie można zapomnieć o języku, bo to on może odpowiadać za brzydki zapach z ust

Może się tak zdarzyć, że za przykry zapach z ust odpowiadają infekcje migdałków, bo mogą znajdować się w nich bruzdy, w których gromadzą się się resztki jedzenia lub wydzielina ropna.

Nieświeży oddech może też być spowodowany zapaleniem zatok.

Rada: W tym przypadku pomaga ssanie tabletek z cynkiem organicznym (można kupić w każdej aptece), bo neutralizuje on woń związków siarki, która powstaje w wyniku infekcji laryngologicznych. Poza tym można od czasu do czasu rozgryźć goździk lub ssać plaster cytryny.

Kolejną przyczyną problemów z przykrym zapachem z ust mogą być również:

 • schorzenia płuc (np. gruźlica), problemy gastryczne (wrzody i zapalenie błony śluzowej żołądka, za wolna praca trzustki oraz wątroby), uporczywe zaparcia oraz intensywne odchudzanie. 

Rada: Nie można się przejadać, bo gdy żołądek jest przeciążony, to wtedy uciska przeponę, a ta uwalnia do przełyku soki trawienne, które psują nasz oddech.

Doraźnie można sobie pomóc, żując gumy miętowe, gryząc natkę pietruszki, co i rusz popijając wodę bez gazu.


Co bezpiecznie jeść, a czego nie jeść, bo szkodzi Twojemu zdrowiu i pozbawia Cię cennych zasobów z Twojego organizmu»Podobne wpisy:


Cholesterol dobry i zły
Wirusowe zapalenie wątroby typu C leczenie
Błonnik witalny gdzie kupić?
Na co żurawina?

niedziela, 28 października 2012, zdrowieurodaPolecane wpisy

 • Rośliny oczyszczające powietrze w domu

  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});Rośliny oczyszczające powietrze W każdym domu powinno być jak najwięcej zieleni (chyba nikt nie ma wątpliwości

 • Zioła na kręgosłup

  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});Zioła na bóle kręgosłupa Wybierz kurację dla siebie, w zależności od tego, na jakie dolegliwości się uskarżasz

 • Poprawa nastroju

  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});Jak poprawić swój nastrój? Pogoda zimą nie zachęca do aktywności fizycznej, brak światła słonecznego pogłębia

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: