Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Przykry zapach z ust przyczyny

zdrowieuroda


Przyczyny brzydkiego zapachu z ustNiekiedy przyczyna brzydkiego zapachu z ust jest błaha. Wystarczy niewielkie odwodnienie lub po prostu zapalanie papierosa, by popsuł się nasz oddech.

Pamiętaj! Jeśli problem się nasila, to trzeba szukać pomocy u specjalisty. Gdy okaże się, że za przykry zapach z ust odpowiada choroba, to lekarz zaleci terapię.


Jak złagodzić tę przypadłość od razu?

Najczęściej za przykry zapach z ust odpowiadają problemy stomatologiczne:
  • niewłaściwa higiena jemy ustnej, próchnica zębów, nieusunięte korzenie zębów, zgorzel, a także stany zapalne dziąseł.

Rada: Należy starannie myć zęby. Najpierw trzeba je wyszorować szczoteczką (3 minuty), a następnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe nitką i wypłukać usta specjalnym płynem. Nie można zapomnieć o języku, bo to on może odpowiadać za brzydki zapach z ust

Może się tak zdarzyć, że za przykry zapach z ust odpowiadają infekcje migdałków, bo mogą znajdować się w nich bruzdy, w których gromadzą się się resztki jedzenia lub wydzielina ropna.

Nieświeży oddech może też być spowodowany zapaleniem zatok.

Rada: W tym przypadku pomaga ssanie tabletek z cynkiem organicznym (można kupić w każdej aptece), bo neutralizuje on woń związków siarki, która powstaje w wyniku infekcji laryngologicznych. Poza tym można od czasu do czasu rozgryźć goździk lub ssać plaster cytryny.

Kolejną przyczyną problemów z przykrym zapachem z ust mogą być również:

  • schorzenia płuc (np. gruźlica), problemy gastryczne (wrzody i zapalenie błony śluzowej żołądka, za wolna praca trzustki oraz wątroby), uporczywe zaparcia oraz intensywne odchudzanie. 

Rada: Nie można się przejadać, bo gdy żołądek jest przeciążony, to wtedy uciska przeponę, a ta uwalnia do przełyku soki trawienne, które psują nasz oddech.

Doraźnie można sobie pomóc, żując gumy miętowe, gryząc natkę pietruszki, co i rusz popijając wodę bez gazu.

Czy wiesz jakich produktów nie „mieszać” ze sobą, a jakich najlepiej nie spożywać wcale?

Kliknij i sprawdź»Podobne wpisy:


Cholesterol dobry i zły
Wirusowe zapalenie wątroby typu C leczenie
Błonnik witalny gdzie kupić?
Na co żurawina?

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci