Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Jak rozpoznać nerwicę?

zdrowieuroda

Objawy nerwicyŻyjemy w ciągłym napięciu i odczuwamy fizyczne dolegliwości, a choć wyniki ostatnio zrobionych badań są prawidłowe, czujemy ciężar w żołądku lub kłucie w klatce piersiowej.

Pamietaj! Nie można czekać. Trzeba sprawdzić dodatkowe objawy, bo może to jest nerwica.

Stale towarzyszący nam lęk. Ciągle martwimy się o zdrowie, dzieci, sytuację finansową. Boimy się utraty pracy, choć pracodawca nas chwali i nic na to nie wskazuje.

Życie w stresie. Nawet w weekend, gdy mamy czas dla siebie, to nie potrafimy odpocząć i się zrelaksować. Zamiast tego jesteśmy poddenerwowani i nieustanie towarzyszy nam przekonanie, że co "musimy" lub "powinniśmy" zrobić.

Kiepskie samopoczucie. Gdy jakiś drobiazg wyprowadzi nas z równowagi, to drżą nam ręce, z trudem łapiemy oddech, mamy nudności, zawroty głowy.

Nieustanie cierpimy na biegunki lub zaparcia.

Wywoływanie konfliktów. Jesteśmy rozdrażnieni. Jeśli ktoś w pracy lub bliska nam osoba delikatnie zwrócą nam na coś uwagę, to reagujemy irytacją, krzykiem lub płaczem.

Bezsenność. Zamartwiamy się np. klasówką dziecka, rachunkami domowymi i długo nie możemy zasnąć lub nasz sen jest płytki i często się budzimy.

Natręctwa. Gdy jesteśmy w pracy, to cały czas myślimy np. o brudnych naczyniach w zlewie oraz czy na pewno zamknęliśmy mieszkanie.

Nerwica - jak sobie pomóc?


Koniecznie trzeba zgłosić się do poradni psychologicznej, by się upewnić, czy cierpimy na nerwicę.

Można skorzystać z tych porad:

1) Chrupać orzechy, jeść warzywa strączkowe, pić kakao, to uzupełni niedobory magnezu, który ma bardzo duży wpływ na prawidłową prace układu nerwowego.

Można też kupić w aptece suplementy magnezu w tabletkach.

Uwaga! Bardzo ważne jest to, by miały one dodatek witaminy B6. która ułatwia wchłanianie tego pierwiastka.

2) Porzucić perfekcjonizm. Nie trzeba wszystkiego robić idealnie i warto poprosić o pomoc bliskich.


© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci