Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Czy e-papieros szkodzi?

zdrowieuroda

Wpływ e-papierosa na zdrowieCoraz częściej możemy spotkać osoby, które korzystają z tzw. e-papierosa. Jest on coraz częściej widoczny i pozostaje tylko pytanie:

Czy e-papieros jest naprawdę bezpieczny i zdrowy?

Co zawierają e-papierosy?Podstawowe związki chemiczne, które są zawarte w tych płynach, którymi się napełnia clearomizery czy kaldridże (w zależności od technologi e-papierosa) zawierają bazę chemiczną.

Ta baza to jest albo gliceryna albo lub glikol propylenowy lub mieszanina tych związków.

Uwaga! To ma później istotne znaczenie dla analizy aerozolu. Bo na razie mówimy tutaj o płynach.

Tak więc to są te podstawowe składniki (gliceryna, glikol propylenowy, ewentualnie mieszanina), woda, no i oczywiście nikotyna.

Te związki same w sobie nie mogą być szkodliwe, ale zostają one podgrzewane, w krótkim czasie, przy dużym dostępie powietrza (także tlenu) do wysokiej temperatury (rzędu 180-220 st.).


Jaki wpływ na zdrowie ma e-papieros?


Papierosy elektroniczne
są bezwzględnie o wiele bardziej bezpieczne.

Uwaga! Ale trzeba pamiętać o tym, że zawierają nikotynę, więc w żaden sposób nie są przeznaczone dla młodzieży (a są obecnie wśród tej młodzieży bardzo popularne, i to tej, która nigdy nie miała do czynienia z papierosami).

Pamiętaj! To jest bardzo niebezpieczne.

Trzeba również zwrócić uwagę na bardzo niedobrą reklamę tych papierosów. One mówią, że są to środki nieszkodliwe itd... No i chyba normalne jest to, że jeżeli młody człowiek to przeczyta, to sięgnie po takiego papierosa, a nikotyna jest silnie uzależniającym środkiem i w tym momencie niewiadomo, czy jak taki młody człowiek się uzależni, to czy nie przejdzie na papierosy konwencjonalne.

Uwaga! To jest naprawdę bardzo duże ryzyko.

Natomiast
e-papierosy można polecić (ale muszą to być papierosy z absolutnie sprawdzonych firm, które maja adresy, które piszą ostrzeżenia o szkodliwości nikotyny, które podają cały skład substancji smakowo-zapachowych, żeby można to było ewentualnie sprawdzić) i przede wszystkim te, które będą miały certyfikaty instytutów uprawnionych do badania nowych produktów, pod kątem wpływy na zdrowie użytkownika.

Według naukowców zwykłe papierosy są bardziej szkodliwe niż te elektroniczne.

Rada dla palaczy: wybierać należy produkty godne zaufania, które zawierają pełen opis.Podobne wpisy:

Oczyszczanie organizmu lewatywa

Psycholog internetowy - pomoc psychologa przez internet

Dieta po wycięciu pęcherzyka żółciowego

Jak rozpoznać przepuklinę?

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci