Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Usuwanie toksyn z organizmu

zdrowieuroda


Dieta oczyszczająca z toksynWiększość naszych problemów ze zdrowiem bierze się stąd, że zewsząd otaczają nas toksyny, bo cywilizacja nieustannie dostarcza nam kolejnych porcji spalin, odpadów, związków chemicznych.

Trucizny - chcąc nie chcąc są wchłaniane przez nasz organizm, ale na szczęście możemy się z nimi uporać domowymi metodami.


Biologia tak zaprogramowała nasze ciało, że jest ono w stanie samodzielnie regulować oraz przeprowadzać wiele procesów, o których na co dzień nie mamy pojęcia.

Najlepszym tego przykładem jest neutralizacja toksyn, a także ich wydalanie.

Gdy organizm woła o pomoc

Zazwyczaj nasz organizm wykorzystując różne filtry (wątroba, nerki, skóra) sam sobie radzi z oczyszczaniem. Codziennie wraz z jedzeniem, powietrzem, lekami, nikotyną, alkoholem oraz wskutek stresu do naszego ustroju wdzierają się tysiące potencjalnie niebezpiecznych związków. 

Nie stanowią one dla naszego ciała problemu. Choć...

Gdy ilość szkodliwych dla nas substancji przekroczy stan krytyczny, to wtedy efektem tego jest:
 • ciągła apatia,
 • ociężałość,
 • brak energii,
 • ból głowy,
 • rozdrażnienie,
 • częste infekcje,
 • zaparcia,
 • wypadające włosy,
 • łamliwe paznokcie,
 • kłopoty z cerą,
 • dekoncentracja.

Uwaga! Takie objawy mogą pojawić się także, gdy organ, który jest odpowiedzialny za dezaktywację i usuwanie toksyn z różnych powodów (np. choroba, zmęczenie niektórych komórek) przestaje spełniać swoją rolę.

I wtedy nie można już czekać na to, że organizm sam upora się z dolegliwościami.

Po prostu trzeba mu w tym pomóc, a więc udrożnić kanały wydalnicze i przywrócić je do formy.

Jak to zrobić?

Wystarczy zdrowa dieta...

Moc płynie z natury

Dieta, która oczyszcza organizm pobudzi proces detoksykacji, a także wydalanie złych związków.

Dlatego musi ona bazować na produktach bogatych w błonnik, ziołach oraz produktach, które usprawnia działanie poszczególnych kanałów odpowiedzialnych za odtruwanie (może to być np. ostropest plamisty, babka płesznik, siemię lniane).

Działają one dwutorowo, bo po pierwsze oddziałują bezpośrednio na niebezpieczne substancje i dezaktywują je, a pod drugie regenerują i osłaniają osłabione organy, by te znowu spełniały swoje funkcje i na bieżąco unieszkodliwiały toksyny i wydalały je.

 1. Ostropest plamisty pobudzi wydzielanie żółci oraz odbuduje uszkodzone komórki wątroby i zapobiegnie jej zapaleniu.

 2. Babka płesznik pochłonie trujące związki, osłoni śluzówkę jelita, sprzyja produkcji dobrych bakterii jelitowych, pomoże przy zaparciach, jest też źródłem włókna.

 3. Siemię lniane w kontakcie z wodą wytworzy warstwę ochronnego śluzu, łagodząc stany zapalne poszczególnych elementów układu pokarmowego. Poprawi perystaltykę jelit, zwalczy zaparcia oraz inne dolegliwości systemu trawiennego (np. biegunki), pomoże też w leczeniu wrzodów.

 4. Zioła działają różnorako. Część z nich zwiększa produkcję moczu i intensyfikuje funkcjonowanie gruczołów potowych, a inne przyspieszają metabolizm, ochraniają przewód pokarmowy, a także likwidują szkodliwe produkty przemiany materii.

 5. Błonnik, który jest zawarty w warzywach, owocach i artykułach zbożowych poprawi pracę przewodu pokarmowego, optymalizuje wypróżnianie i jak magnes przyciąga cząsteczki trujących składników, a następnie usuwa je z kałem.

 6. W diecie oczyszczającej nie może zabraknąć wody, która poprzez nerki eliminuje toksyny. W zależności od poziomu aktywności fizycznej dzienna ilość wynosi od 30 do nawet 150 ml na kilogram masy ciała. Jeśli więc nie uprawiamy sportu, musimy wypijać chociaż 1,5 l.

Oczyszczanie w praktyce

W praktyce wygląda to tak, że warto zdecydować się na kilkudniową dietę owocowo-warzywną i wspomóc ją ziołami.

Do tego profilaktyka i zażywanie preparatów na bazie ostropestu czy babki i picie herbatek z roślin leczniczych.

Uwaga! W trakcie kuracji oczyszczającej nie można pić kawy, czarnej herbaty, alkoholu, napojów słodzonych i gazowanych (należy je na stałe usunąć z jadłospisu). 

Oczyść organizm i ciesz się świetnym samopoczuciem!

Sekretna Formuła Odmładzania Czytaj Więcej»Podobne wpisy:


Zalety zielonej herbaty

Grejpfrut a cholesterol
Przepisy na cholesterol
Dieta białkowa opinie

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci