Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Jak usunąć toksyny z organizmu?

zdrowieuroda


Oczyszczanie organizmu z toksynCzy oczyszczanie organizmu z toksyn to konieczność? Każdego dnia jesteś narażony na wszelakie toksyny, które dostają się do Twojego organizmu wraz z jedzeniem, powietrzem czy wodą. Niewielka ich ilość w organizmie jest normalna, bo odpowiednie narządy wydalnicze cały czas filtrują krew i usuwają je z Twojego organizmu.


Co zrobić, gdy stężenie toksyn przekracza wskazane normy, a twój organizm nie nadąża z ich usuwaniem?

Wtedy gromadzące się toksyny zaczynają wywierać coraz gorszy wpływ na Twój organizm, a ich kumulacja występuje zazwyczaj w wątrobie.

Dlatego tak ważne jest oczyszczenie organizmu z toksyn.

Wątroba jest zbyt przeciążona i dlatego zaczyna mieć problemy z normalnym funkcjonowaniem, a efekty tego są widoczne w całym organizmie.

Co jest przyczyną zatrucia organizmu toksynami?

Przede wszystkim:
  • niewłaściwa dieta (spożywanie potraw o niskiej wartości odżywczej, jedzenie o nieregularnych porach, zaniedbywanie posiłków, nadmierne jedzenie posiłków tłustych i słodkich);
  • brak ruchu, bo aktywność pobudza przemianę materii, a tym samym pobudza pracę wątroby (to ona odpowiada za oczyszczanie całego organizmu z toksyn);
  • niezdrowy tryb życia (zaniedbywanie snu, brak odpoczynku, spożywanie nadmiernej ilości alkoholu, a także palenie papierosów).

Uwaga! Toksyny mają wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale też kondycję fizyczną, wygląd skóry, uzębienie, a także narządy wewnętrzne.

Od czego zacząć oczyszczanie organizmu z toksyn?

Możesz zacząć od kontrolowanej głodówki. Jest to ścisła dieta, która oparta jest wyłącznie na wodzie. Pozwala przefiltrować organizm i zregenerować się wątrobie.

Uwaga! Trzeba uważać na czas trwania głodówki w w przypadku zawrotów głowy, silnych nudności wywołanych głodem warto skonsultować przebieg diety z lekarzem. 

Pozbawiając organizm żywności spowodujesz wyczerpanie się zapasów energetycznych z tkanek, z tym samym zużycie komórek zwyrodniałych, złogów i innych. 

oczyszczanie

Kolejny krok to dieta pełnoziarnista, a wiec spożywanie pokarmów bogatych w błonnik, które pozwoli na regulację pracy jelit, a także harmonijne trawienie.

W trakcie tej diety nie można spożywać tłustego mięsa, słodyczy oraz dań smażonych.

Oczyszczanie organizmu z toksyn powinno mieć miejsce przynajmniej raz w roku.


Podobne wpisy:

Sposób na świeży oddech

Domowe sposoby na stawy

Prawidłowe stężenie cukru we krwi

Błonnik a cholesterol

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci