Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Co na siniaki?

zdrowieuroda


Jak pozbyć się siniakówKażdemu z nas zdarza się czasem nabić sinika, czy to na nodze, czy na ręce. Nie jest to wielki problem. Jednak niekiedy kobieta chce ubrać krótką spódniczkę, czy bluzkę z krótkim rękawkiem i wtedy taki siniak źle wygląda.


Jak pozbyć się sinika za pomocą środków dostępnych w kazdej aptece?


Uwaga! Żeby było to skuteczne trzeba to zrobić zaraz, jak go sobie nabijemy.

Aby pozbyć się takiego świeżo nabitego siniaka musimy po pierwsze zrozumieć co to jest ten siniak. W momencie, kiedy uderzamy się w rękę lub w nogę bądź inna część ciała drobne naczynka krwionośne pękają i do tkanek otaczających wylewa się krew. Ta krew szybko krzepnie i zostaje tam na długie dni (czasem tygodnie) aż zostanie cała wypłukana.

Natomiast w tej chwili mamy dostępne bez recepty, w aptekach żele z hepanormoidami. Są to takie substancje, które zapobiegają zakrzepnięciu krwi.

Wtedy ta krew może się bardzo łatwo wypłukać i nie tworzy brzydkiej, sinej plamy.


Jak smarować sinika?


Najpierw należy odsłonić i wyczyścić miejsce, w którym siniak jest nabity. Następnie bierzemy żel, nakładamy niedużo (pasek 2-3 cm) i wcieramy w sinika. Jeżeli siniak jest większy to oczywiście tego żelu trzeba nałożyć więcej.  

Aby nam nie poplamił ubrania zawiązujemy bandażem. I tak przez kilkadziesiąt minut. W momencie kiedy się wchłonie można go spłukać. Siniak powinien już być mniejszy. Natomiast efekt będzie widoczny po kilku następnych powtórzeniach czynności.

Żele, maści z hepanormoidami zostały zaprojektowane by pomagać osobom chorującym na żylaki. Na żylaki to nie bardzo pomaga, natomiast świetnie pomaga usunąć zasinienia :)


Podobne wpisy:

Lek na afty
Lek na kaszel

Co zrobić na ból zęba?

Co pomaga na kaca?

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • credit-suisse

    na siniaki i opuchniecia najlepszy jest taniutki Altacet ,od zawsze w aptekach,jeszcze z czasow PRL.Jedna tablketke rozpuszcza sie w pol szklanki (lub 1/3 ) cieplej wody .W tym moczy gaze i przyklada na bolace miejsce.Dziala zawsze,szybko i skutecznie.
    Nie piecze,nie swedzi i prawie nic nie kosztuje i nie ma zadnych skutkow ubocznych.

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci