Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Rośliny oczyszczające powietrze w domu

zdrowieuroda


Rośliny oczyszczające powietrzeW każdym domu powinno być jak najwięcej zieleni (chyba nikt nie ma wątpliwości). Rośliny doniczkowe bowiem mają korzystny wpływ na zdrowie domowników.

Nie tylko polepszają samopoczucie, uspokajają oraz przyczyniają się do poprawy koncentracji, ale oczyszczają także powietrze ze szkodliwych związków, które znajdują się w meblach, kosmetykach, farbach, lakierach (formaldehyd, ksylen, benzen).

Likwidują smog elektromagnetyczny, który osłabia koncentrację i odporność organizmu, nikotynę i substancję smoliste, a także odchody roztoczy wywołujące alergię.

Skrzydłokwiat oczyszcza powietrze


Pochłania aceton i benzen (substancje te znajdują się w farbach i lakierach). Produkuje wyjątkowo dużo tlenu. Zaleca się, by tę roślinę ustawić w salonie. Potrzebuje sporo wody, szczególnie latem. Możesz go uprawiać hydroponicznie (bez ziemi).

Woli cień od nasłonecznienia.

Fikus oczyszcza powietrze


Prowadzone przez NASA doświadczenia dowiodły, że potrafi rozkładać szkodliwe substancje, które znajdują się w naszym otoczeniu. Niezastąpiony w pomieszczeniach, gdzie jest dużo urządzeń emitujących elektrosmog. Dodatkowo fikus dodaje energii do pracy.

Sansevieria trifasciata oczyszcza powietrze


Dobrze ją mieć w sypialni, ponieważ właśnie nocą pochłania dwutlenek węgla, a wydziela tlen (inaczej niż większość roślin). Produkuje także substancje mające działanie bakteriobójcze.

Jest bardzo łatwa w uprawie, nie ma prawie żadnych wymagań. Trzeba tylko uważać, by za dużo jej nie podlewać.

Paproć oczyszcza powietrze


Oczyszcza powietrze z toksyn, które wydzielają wykładziny, tapety ścienne, farby, meble. Najlepiej trzymać je w pokojach, w których znajduje się kino domowe czy komputer, bo usuwają z pomieszczeń szkodliwe promieniowanie.

Jest doskonałym naturalnym nawilżaczem powietrza.
Podobne wpisy:

Zioła na kręgosłup
Poprawa nastroju

Zmęczone serce

Naturalne sposoby na ból głowy

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci