Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Jak zwiększyć objętość włosów?

zdrowieuroda

Zwiększyć objętość włosówNajpierw odżywka. Większość kobiet nakłada ją po myciu, bo tak zalecają producenci, ale odżywka może obciążać cienkie włosy i spłaszczać fryzurę. Odżyw je wiec przed zastosowaniem szamponu. Zmocz włosy, lekko odciśnij, a potem nałóż balsam.

Rozprowadź balsam na całej długości włosów, ale omijaj ich nasadę. Po spłukaniu odżywki umyj głowę szamponem do cienkich włosów.

Spryskaj lakierem do włosów


Zanim wysuszysz włosy, rozpyl u ich nasady nieco lakieru. Dzięki temu będą podatne na układanie.

Uwaga! Dla wzmocnienia efektu, susz je z pochylona głową. Możesz także mocno chwytać pasma dłonią, unosić je i kierować nawiew blisko skóry głowy.


Włącz letni strumień powietrza, ponieważ gorący bardzo niszczy włosy. Jeśli chcesz je nabłyszczyć, dosusz zimnym powietrzem.


Rozprowadź piankę do włosów  grzebieniem


Jeśli stosujesz piankę do włosów, nie wcieraj jej dłonią, lecz nałóż na grzebień lub szczotkę. Podczas rozczesywania kosmetyk łatwiej dotrze do nasady włosów. Używaj mocno utrwalających pianek i żeli, aby fryzura zbyt szybko nie opadła i nie spłaszczyła się.

Uwaga! Codziennie przez kilka minut szczotkuj włosy we wszystkich kierunkach, a nadasz fryzurze puszystość i zwiększysz jej objętość.


Śpij w kucyku


Długie, ale niezbyt gęste włosy zwiąż na noc w luźny kucyk na czubku głowy. Rano będą pięknie odstawały od skóry. Podobny efekt uzyskasz, gdy nakręcisz włosy na termowałki.

Uwaga! Muszą być grube, aby tylko odbiły włosy od nasady, a nie utworzyły trudne do opanowania loki.

Podobne wpisy:

Farbowanie siwych włosów
Trwałe usuwanie owłosienia

Przerzedzone włosy

Makijaż dzienny krok po kroku
 

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci