Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Problem z wypadaniem włosów

zdrowieuroda

Wypadanie włosówPrzyczyn wypadania włosów jest wiele, by im zapobiec często wystarczą domowe sposoby i kosmetyki. Jednak czasem potrzebna jest pomoc specjalisty.

Dlaczego włosy wypadają?Przede wszystkim trzeba znaleźć przyczynę wypadania włosów, a pomoże w tym trycholog. Na wizytę zabierz ze sobą wyniki badań: morfologii, hormonów tarczycy (TSH) i płciowych: testosteronu, prolaktyny oraz progesteronu.

Uwaga! Dwie doby przed wizytą nie myj głowy ani nie używaj produktów do stylizacji.

Trychlog najpierw przeprowadza wywiad, pyta np. o przebyte schorzenia i zażywane leki. Potem za pomocą mikrokamery ogląda skórę głowy, mieszki włosowe i włosy, które wypadły. Tak ustala przyczynę problemów.


Kosmetyki do wypadających włosów


Dobre kosmetyki do wypadających włosów powinny zawierać wyciągi np.: z rzepy, skrzypu, arniki, pokrzywy. Cebulki wzmocnią: olej lniany, algi, kwasy omega-3, chmiel. Dobrze jest także, jeśli dany produkt posiada w swoim składzie witaminę E (odmładza skórę głowy).

Z kolei witamina B zapobiega kruszeniu się włosów.

Laserowe wzmocnienie włosów


Jedną z technik zapobiegania łysieniu jest laseroterapia, np. technologia Capillus (Hair Restoration Clinic). Nośnikiem lasera jest specjalna czapka z daszkiem, którą pacjent zakłada na 15-30 minut codziennie lub co drugi dzień i w ten sposób stymuluje wzrost mieszków włosowych.

Cena urządzenia to 8-12 tys. zł.

Innym zabiegiem laserowym, który wzmacnia włosy i hamuje ich wypadanie jest LED Hair Laser. Opiera się na technologii Low Level Laser Therapy (LLLT), która zwiększa ukrwienie skóry i cebulek włosów, stymulując ich wzrost.

Cena jednego zabiegu - ok. 100 zł, potrzebna jest seria zabiegów.

Przeszczep włosów z użyciem robota Artas to koszt ok. 20 tys. zł.Podobne wpisy:

Oczyszczanie cery trądzikowej
Paznokcie lato 2017

Jak zrobić pomadkę do ust?
Pielęgnacja miejsc intymnych

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci