Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu

zdrowieuroda

Te rośliny oczyszczą powietrze w mieszkaniuCzłowiek spędza aż 90% czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Z gazet i telewizji dowiadujemy się o czyhającym na dworze toksycznym smogu, a tymczasem jakość powietrza w naszych mieszkaniach też pozostawia wiele do życzenia.

Co zatruwa powietrze?Benzen, formaldehyd i trójchloroetylen wydzielają się z dywanów, mebli, używanych w domach farb i lakierów. Znajdziesz je w składzie środków czystości, a nawet papierowych ręczników.

Ksylen znajduje się w impregnatach, lakierach i innych środkach do konserwacji drewna. Nikotyna i substancje smoliste. Odchody roztoczy.

Jakie rośliny doniczkowe oczyszczają powietrze w mieszkaniu?


Nefrolepis wyniosły to jedna z najłatwiejszych w uprawie i najpopularniejszych paproci. Jej ozdobą są charakterystyczne, pierzaste liście. Lubi miejsca zacienione bez bezpośredniego działania promieni słonecznych.

Uwaga! Pamiętaj o regularnym zraszaniu liści.


Dracena wonna jest najskuteczniej oczyszczająca powietrze draceną wśród wszystkich roślin z tego gatunku. Preferuje stanowisko jasne do umiarkowanego.

Uwaga! Należy chronić ją przed silnym, bezpośrednim promieniowaniem słonecznym.


Zielistka Sternberga to popularna "trawka". Możesz ją trzymać zarówno w nasłonecznionym, jak i zacienionym miejscu. Nie lubi tylko całkowicie południowej ekspozycji.

Aloes zwyczajny filtruje powietrze z zanieczyszczeń i działa nawilżająco. Lub światło. Podlewając, stosuj wodę z umiarem.

Daktylowiec kanaryjski nazywany jest także palma królewską. W warunkach domowych dorasta do 1-2 m wysokości. Jego ozdobą jest "pióropusz" gęstych, ciemnozielonych, pierzastych liści. Lub stanowiska słoneczne i półcień.

Fikusy preferują stanowiska jasne, ale o rozproszonym świetle. Dobrze rosną w pobliżu widnych okien. Lubią regularne zraszanie liści.

Uwaga! Gatunki o dużych liściach należy czyścic i nabłyszczać.


Skrzydłokwiat jego ozdoba są zarówno ciemnozielone, lancetowate liście, jak i białe kolby.

Uwaga! Jest rośliną cienia i w takich warunkach najlepiej się czuje.
Podobne wpisy:

Rehabilitacja domowa po udarze
Terapia TENS

Drżenie powieki przyczyny
Ćwiczenia na ból pleców

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci