Menu

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i uroda.... artykuły, porady, ciekawostki...

Zioła na depresje

zdrowieuroda

Zioła w leczeniu depresjiDepresja może pojawić się w związku z utrata sił i zdrowia oraz doskwierającą samotnością po śmierci kogoś bliskiego lub opuszczeniu domu rodzinnego przez dzieci. Depresję wywołuje też życie w przewlekłym stresie, a jesienią i zimą także brak słońca.

Jeśli czujesz, że na nią cierpisz, nie ukrywaj jej ani się nie wstydź, bo to poważna choroba wywołana zmianami chemicznymi w mózgu. W łagodnych stanach możesz pomóc sobie sam.

Napar z dziurawca na depresję


Łyżeczkę suszonych lub świeżych ziół zalej szklanką wrzącej wody. Odstaw na 20 minut do zaparzenia pod przykryciem. Pij 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem.

Uwaga! Aby kuracja przyniosła oczekiwane efekty, powinna być stosowana przez 3 miesiące. Potem możesz zrobić 3 tygodnie przerwy ją powtórzyć.


Napar działa antydepresyjnie - zapobiega rozkładowi serotoniny, tj. neuroprzekaźnika niezbędnego do odczuwania dobrego nastroju.

Uwaga! Podczas kuracji dziurawcem nie wychodź na słońce, bo działa ob fotouczulająco i może powodować przebarwienia na skórze.


Poranny koktajl na dobry nastrój


Do 1 i 1/2 szklanki zimnego mleka dodaj łyżeczkę cukru waniliowego oraz po kopiastej łyżeczce mąki ziemniaczanej i kakao. Dokładnie wymieszaj, a następnie całość podgrzej na wolnym ogniu, aż składniki dobrze się połączą, a mikstura zgęstnieje.

Gorący koktajl zestaw z ognia i dorzuć do niego łyżkę zwykłych płatków owsianych i rozgniecionych widelcem dojrzały banan. Wymieszaj.

Pij codziennie.

Kwasy omega-3 na depresje


Jedz więcej dań bogatych w kwasy omega-3, czyli ryb morskich, awokado, oleju rzepakowego, lnianego, oliwy z oliwek.

Uwaga! Codziennie przed snem powiedz sobie, co dobrego Cię spotkało. Wybierz co najmniej 3 rzeczy, takie jak miła rozmowa, niespodziewany prezent, promocja w sklepie.  Dbaj o siebie. Codziennie rano wybierz ubranie, jakie założysz, a przed wyjściem umaluj się.

Podobne wpisy:

Likwidacja podbródka
Wzmocnienie układu odpornościowego

Szczepionka na grypę 2017
Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu

Rehabilitacja domowa po udarze
 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • salmiaki

    podobno ten napar z dziurawca jest lepszy (bo sam dziurawiec trzeba polubić):
    szklankę mocnego naparu z dziurawca połącz ze szklanką naparu z kawy i 6 czubatymi łyżeczkami cukru. Po ostudzeniu dodaj 0,5 l spirytusu. Płyn przelej do 2 buteleczek, do każdej włóż pół laski wanilii. Zamknij, odstaw w chłodne miejsce na 3 tygodnie. a potem po kieliszeczku na chandrę...

© Zdrowie i Uroda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci