Zdrowie i urodaArkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnieczwartek, 03 sierpnia 2017

Naturalne sposoby na pocenie i przykry zapachPocenie to naturalny proces regulujący temperaturę ciała, dlatego częściej przydarza nam się latem i podczas dużego wysiłku fizycznego.

Uwaga! Gdy jest obfite możesz je ograniczyć, stosując kosmetyki blokujące wydzielanie potu. Specjalne preparaty (blokery) blokują ujścia gruczołów potu, ograniczając w ten sposób pocenie pach, stóp, rąk. Aplikuje się je co kilka dni na noc. Nie możesz ich stosować za długo.
wtorek, 01 sierpnia 2017

Instrukcja udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznejPrzede wszystkim sprawdź bezpieczeństwo. Zabezpiecz miejsce zdarzenia. Zadbaj o bezpieczeństwo własne, poszkodowanego i przechodniów. Nie narażaj własnego zdrowia lub życia. Używaj środków ochrony osobistej - ubierz rękawiczki jednorazowe.

Uwaga! Jeśli jest niebezpiecznie - wezwij natychmiast służby ratunkowe.
piątek, 28 lipca 2017

Jak w naturalny sposób usprawnić metabolizm?Nasz metabolizm z wiekiem zwalnia. Te same potrawy, które organizm jeszcze kilka lat temu trawił bez trudu, teraz dłużej zalegają w żołądku i jelitach, nie czujemy się po nich dobrze.

Oprócz przejścia na lekkostrawną dietę i unikania ciężkostrawnych potraw (zrezygnuj ze smażonych mięs, dań mącznych spożywanych z tłuszczem, słodyczy) i składników diety powodujących wzdęcia (warzywa strączkowe i kapustne) pomogą zioła i przyprawy.
poniedziałek, 24 lipca 2017

Jak bezpiecznie usunąć kleszcza?W przypadku znalezienia kleszcza w skórze, należy go usunąć w ciągu 12 godzin - w ten sposób zminimalizujesz ryzyko zarażenia np. boreliozą.

Uwaga! Ważne jest, aby zrobić to poprawnie, by kleszcz nie wpuścił toksycznych substancji do krwiobiegu.
piątek, 21 lipca 2017

Odrobaczanie dzieciPasożytami przewodu pokarmowego (owsikami, lambliami, glistami ludzkimi) najczęściej zarażają się dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Uwagę powinny zwrócić przede wszystkim pasożyty w kale dziecka, spadek apetytu, bóle brzucha i nudności, drapanie się (zwłaszcza w nocy i nad ranem) w okolicy odbytu, a także nasilenie alergii i stany podgorączkowe.