Zdrowie i urodaArkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnieczwartek, 17 sierpnia 2017

Potliwość stópStopy to jedno z najbardziej pocących się obszarów naszego ciała. Na podeszwie u dorosłego człowieka jest ponad 100 tysięcy gruczołów potowych, które mogą dziennie wyprodukować nawet szklankę potu.

Skłonność do nadmiernej potliwości stóp jest zwykle uwarunkowana genetycznie. Problem nasila się pod wpływem wysokiej temperatury, wysiłku fizycznego, stresu.
poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Nalewka chmielowa na uspokojenieZ całej rośliny działanie prozdrowotne maja tylko szyszki chmielu, które zawierają lupulinę i olejki eteryczne. Ułatwiają trawienie i przyswajanie pokarmów, działają też antybakteryjnie, antywirusowo i uspokajająco.

Ponadto chmiel zwiększa wydzielanie estrogenów, czyli hormonów żeńskich. Dlatego poprawia samopoczucie kobiet w czasie menopauzy i łagodzi jej przebieg.
piątek, 11 sierpnia 2017

Test na nietolerancję laktozyNietolerancja laktozy pojawia się u wielu osób po 60. roku życia bo z wiekiem zaczyna brakować laktazy - enzymu rozkładającego mleko, a przez to ułatwiającego jego trawienie.

Uwaga! Dlatego dorosły człowiek nie powinien już pić mleka krowiego. Lepsze są: maślanka, kefir i mleka roślinne (sojowe, migdałowe, ryżowe).
wtorek, 08 sierpnia 2017

Paznokcie u stóp pielęgnacjaGdy nosisz letnie, odkryte obuwie, paznokcie u stóp się regenerują. Wykorzystaj ten czas, by zadbać o paznokcie u stóp.

Wrastające paznokcie u stópNajlepszym sposobem, by bezboleśnie uporać się z tym problemem jest przykładanie lodu i obcinanie paznokci na prosto.
poniedziałek, 07 sierpnia 2017

Wypadanie włosówPrzyczyn wypadania włosów jest wiele, by im zapobiec często wystarczą domowe sposoby i kosmetyki. Jednak czasem potrzebna jest pomoc specjalisty.

Dlaczego włosy wypadają?Przede wszystkim trzeba znaleźć przyczynę wypadania włosów, a pomoże w tym trycholog. Na wizytę zabierz ze sobą wyniki badań: morfologii, hormonów tarczycy (TSH) i płciowych: testosteronu, prolaktyny oraz progesteronu.