Zdrowie i urodaArkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnieponiedziałek, 22 maja 2017

Jak pozbyć się łupieżu na głowie?Do powstawania łupieżu głowy przyczyniają się m.in. kosmetyki - szampon, pianka, lakier. Zmień więc szampon na delikatny, np. dla dzieci, a z kosmetyków do stylizacji najlepiej w ogóle zrezygnuj lub chociaż nakładaj ich mniej.

Uwaga! Pamiętaj o tym zwłaszcza, gdy skóra Cię swędzi, bo to oznacza, że jest podatna na podrażnienia. Gdy już zwalczysz łupież, profilaktycznie powtarzaj zabiegi raz na 7-10 dni, żeby nie wrócił.
piątek, 19 maja 2017

Jak działają kosmetyki przeciw poceniu się?Dezodoranty z substancjami bakteriostatycznymi nie hamują wydzielania potu, ale ograniczają rozwój bakterii i w ten sposób neutralizują jego woń. Niektóre dezodoranty mają w swoim składzie alkohol, dzięki czemu uczucie świeżości utrzymuje się kilka godzin.

Uwaga! Nie stosuj ich po depilacji i przed opalaniem, bo mogą podrażniać.
wtorek, 16 maja 2017

Zwiększyć objętość włosówNajpierw odżywka. Większość kobiet nakłada ją po myciu, bo tak zalecają producenci, ale odżywka może obciążać cienkie włosy i spłaszczać fryzurę. Odżyw je wiec przed zastosowaniem szamponu. Zmocz włosy, lekko odciśnij, a potem nałóż balsam.

Rozprowadź balsam na całej długości włosów, ale omijaj ich nasadę. Po spłukaniu odżywki umyj głowę szamponem do cienkich włosów.
czwartek, 11 maja 2017

Dobre dla sercaWielki wpływ na pracę mięśnia sercowego na to, co jesz. Pokarmy mogą zawierać zarówno dobre, jak i złe składniki. Ważne jest, byś miał rozeznanie, które nam sprzyjają.

Do grupy tych cennych dołączyły ostatnio nowe witaminy i minerały. Niektóre to prawdziwa niespodzianka, np. witamina D, która tradycyjnie kojarzona jest z wpływem na zęby oraz kości i stawy ma też inne oblicze.
poniedziałek, 08 maja 2017

5 sposobów na lepszą pamięćNie ma co kryć - gdy szwankuje pamięć, pogarsza się komfort życia i pojawiają się kłopoty. Na szczęście pamięć można usprawnić, dzięki prostym metodom. Wszystko zależy od Ciebie.

1 sposób na lepsza pamięćZacznij wykonywać stałe czynności inaczej niż zwykle. Im dalej od rutyny, tym lepiej, bo wtedy mózg intensywniej pracuje. Możesz np. zacząć chodzić do sklepu inną drogą, myć zęby lewą ręką, spać w odwrotnej pozycji (tam gdzie nogi, połóż głowę). Po kilku dniach znów coś zmień.