Zdrowie i uroda

Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mniepiątek, 10 kwietnia 2015


Jaka dieta przy niedokrwistości?Czujesz się osłabiony, zmęczony, masz kłopoty ze skórą, włosami i paznokciami? To mogą być objawy niedoboru żelaza.

AnemiaTo zbyt niska ilość hemoglobiny (barwnik krwi przenoszący tlen). Przyczyną kłopotów najczęściej jest niedobór żelaza, a ten występuje, gdy tracisz dużo krwi, np. po urazach, przy mięśniakach macicy, obfitych miesiączkach, krwawieniach z przewodu pokarmowego (przy wrzodach). W takim przypadku musisz jak najszybciej zmienić dietę.
środa, 08 kwietnia 2015


Wzdęcia brzuchaTworzeniu się gazów w przewodzie pokarmowym i wzdęciom sprzyja wiele czynników. Jednym z nich jest coraz częstsze jedzenie w biegu i pośpiechu. Istotne znaczenie ma także niedobór dobrych bakterii probiotycznych w jelitach oraz zawarte w niektórych warzywach i owcach polisacharydy, które mogą potęgować problem.

Uwaga! Do znanych rozpychaczy należą m.in. fasola, groch, kapusta i kalafior. Niektóre osoby źle trafią też surowe owoce i warzywa. Coraz częściej przyczyna wzdęć jest przetworzona żywność i życie w stresie.