Zdrowie i uroda

Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnieśroda, 01 kwietnia 2009

Co na ból kręgosłupa?Ból kręgosłupa może być spowodowany długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji, a także nadwagą, która powoduje przeciążenie kręgosłupa i jego ból. Poniżej podaje proste i bezpieczne zabiegi, które złagodzą jego ból.. Jeżeli nie przyniesie to poprawy to koniecznie skontaktuj się z lekarzem.


Cichy zabójca - spirala stresu i bezsennościJednym z najważniejszych mechanizmów decydujących o wyniszczającym działaniu długotrwałego stresu na nasze życie jest mechanizm błędnego koła.

Praca w nieustannym napięciu powoduje kłopoty z koncentracją i pamięcią. Popełniane w wyniku tego błędy powodują reakcję szefa, co staje się kolejnym źródłem stresu. Dodatkowo po pewnym czasie człowiek dostrzeże u siebie problemy z zasypianiem. Skrócony sen przyczyni się do powiększenia kłopotów z koncentracją i pamięcią. Niepowodzenia w pracy i nieustanny niepokój oraz wynikając z nich ciągłe uczucie zmęczenia spowodują stopniową izolację, odbiorą umiejętność czerpania radości z codziennych wydarzeń, co nie pozwoli na chwilowy nawet odpoczynek od codziennych problemów. Skutki działania takiego mechanizmu często są bardzo powolne, przez co trudne do zauważenia.