Zdrowie i uroda

Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnieśroda, 25 marca 2009

Leczenie prostatyŁagodny rozrost prostaty (ang. BPH - benign prostatic hyperplasia) to najczęstsze schorzenie układu moczowo-płciowego u mężczyzn po 50. roku życia. Z uwagi na swą powszechność stanowi duży problem społeczny. Za przyczynę rozrastania się prostaty uważa się powiązane z procesem starzenia zwiększone wytwarzanie dihydrotestosteronu (pochodnej hormonu męskiego - testosteronu). Powiększający się stopniowo z upływem czasu gruczolak utrudnia skuteczne opróżnianie pęcherza, jest powodem wielu dolegliwości i niekorzystnych następstw obniżających jakość życia. Zalegający w pęcherzu mocz sprzyja rozwojowi infekcji, stanom zapalnym i tworzeniu złogów.Nie leczony łagodny rozrost stercza może prowadzić do poważnych zaburzeń, tj.:


GłodówkiDr Kinga Wiśniewska-Roszkowska w swojej książce pt. „Leczenie głodówką i dietą surówkowo-jarską” dokładnie opisuje, w jaki sposób działają na organizm głodówki, jak je przeprowadzać i jakie reakcje zachodzą w organizmie podczas ich stosowania. Pisze, że głodówki lecznicze „dają doskonałe efekty rewitalizacji (biologicznego odmłodzenia. (...) Głodówkę leczniczą można więc porównać do remontu mocno zastarzałego i uszkodzonego budynku — zostaje on oczyszczony z zepsutych, spróchniałych części, aż do zdrowych murów, na których wznosi się potem nową, solidną budowlę. (…) Zakończenie głodówki to przejście do drugiego, ogromnie ważnego etapu kuracji, czyli do tzw. okresu odbudowy. Okres ten, czyli stopniowe przyzwyczajanie się do jedzenia, musi trwać tak długo, jak długo trwała sama głodówka. Jest to zrozumiałe, gdyż im dłużej ona trwała, tym bardziej ustrój przestawił się na tory endogennego odżywiania, a w przewodzie pokarmowym tym bardziej zaznaczył się pewien zanik z bezczynności. (…) Przejście to trzeba zaczynać niezwykle ostrożnie, poczynając od płynów — nawet rozcieńczonych, podawanych co pewien czas w małych ilościach.”

Jestem w posiadaniu napisanej przez dr Ewę Dąbrowską książki pt. „Ciało i ducha ratować żywieniem”. W przedmowie tej książki doc. dr hab. med. Kinga Wiśniewska-Roszkowska pisze: „Istnieją dziś w różnych krajach ośrodki leczenia głodem, w których już dziesiątki tysięcy ludzi ciężko chorych odzyskały zdrowie. Toteż doprawdy trudno zrozumieć, dlaczego oficjalna medycyna nie włączyła dotychczas tego leczenia do arsenału swych metod.