Zdrowie i uroda


Lignan Primvitalny

Błonnik Primvitalny


Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mniewtorek, 24 marca 2009

Astma oskrzelowaCodzienny stres, gonitwa, gorączkowa praca a także zdenerwowanie lub strach prowadzą u większości chorych na astmę do nasilenia dolegliwości, zwiększają częstość występowania duszności, a nawet mogą doprowadzić do ciężkiego napadu astmy. Zdenerwowanie z powodu pośpiechu może szybko przerodzić się w uczucie braku powietrza. Należy być tego świadomym i w miarę możliwości unikać tego rodzaju sytuacji! Zdenerwowanie i panika zawsze nasilają odczucie duszności.

Ataki duszności występują najczęściej pomiędzy godziną drugą a piątą nad ranem. Napady duszności i męczącego kaszlu spowodowane są skurczem oskrzeli. Z ich powodu człowiek nie wysypia się, jest zmęczony i przygnębiony z powodu bezsennych nocy. Wiecznie stresuje się napadami astmy i możliwością ich wystąpienia. Astma i jej nocne ataki zaburzają zdrowy sen.

Astma i ciągły lęk wywołują samonapędzający się cykl astma-stres-bezsenność.


Test kontroli astmyW leczeniu astmy dąży się do wyeliminowania dolegliwości z nią związanych (ataki duszności, kaszel) oraz zminimalizowania stosowania szybko działających leków rozkurczających oskrzela. Uzyskanie tego stanu określa się mianem pełnej kontroli choroby. U chorego z optymalną kontrolą choroby nie powinny się w ogóle pojawiać uciążliwe objawy: kaszel, duszność w nocy i nad ranem, duszność po wysiłku.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym testem i udzielenie odpowiedzi na postawione pytania. Z wynikiem tego testu każdy Pacjent powinien zgłosić się na wizytę do lekarza alergologa.

Prosimy zaznaczyć 1 odpowiedź na każde pytanie (punktacja przy każdej odpowiedzi, a wynik powstaje po zliczeniu punktów