Zdrowie i urodaArkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnieniedziela, 02 lipca 2017

Pierwsza pomoc przy zawale sercaTo mit, że podczas ataku serca należy mocno kasłać, aby uratować sobie życie. Wręcz odwrotnie. Gdy podejrzewasz u siebie albo bliskiej osoby zawał serca, należy unikać jakiegokolwiek wysiłku.

Trzeba szybko wezwać pogotowie.
piątek, 30 czerwca 2017

Przyczyny nieświeżego oddechuPrzyczyn nieświeżego oddechu (halitozy) najpierw należy szukać w jamie ustnej. Najczęściej spowodowany jest on bowiem niedokładnym myciem zębów, ale także dziąseł i języka, a także niewłaściwym oczyszczaniem protez.

Uwaga! Prawidłowa higiena to za mało, gdy cierpisz na jakąś chorobę uzębienia (najczęściej jest to np. próchnica, czasem zgorzel), bakteryjne zapalenie dziąseł, grzybica jamy ustnej, owrzodzenia i przetoki w jamie ustnej. Jeśli więc brzydko pachnie Ci z ust, pierwsze , co należy zrobić, to jak najszybciej udać się do stomatologa.
poniedziałek, 26 czerwca 2017

Jak pielęgnować miejsca intymne?Dbając o okolice intymne należy pamiętać, że przed stanami zapalnymi pochwy chronią znajdujące się w niej bakterie, pałeczki kwasu mlekowego. Utrzymują one kwasowe pH (czyli w granicach 3,8-4,5). W takim środowisku ginie większość szkodliwych drobnoustrojów.

Z tego powodu do podmywania się lepiej nie używać zwykłego mydła, które ma zasadowe pH. Do codziennej higieny intymnej wystarczy sama ciepła woda lub z dodatkiem specjalnych, delikatnych środków.
piątek, 23 czerwca 2017

Co pomoże na wymioty u dziecka?Zaburzenia trawienia, nudności i skłonność do wymiotów są niebezpieczne dla dziecka. To dlatego, że błony śluzowe po przebytych chorobach i kuracjach są bardzo wrażliwe.

Kardamon, imbir i cynamon rozluźniają mięśnie ścian żołądka i zapobiegają nagłym jego skurczom, czyli wymiotom. Dodatkowo działają odkażająco, co ma korzystny wpływ na stan błon śluzowych żołądka.
wtorek, 20 czerwca 2017

Jak udzielić pomocy przy zadławieniu?Gdy widzisz osobę, która się dławi, zastosuj tzw. chwyt Heimlicha. Gdy osobie dławiącej się nie udzielisz pomocy w ciągu 5 minut, może umrzeć.

Dlatego działaj, a dopiero potem dzwoń po pogotowie.