Zdrowie i uroda

Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mniewtorek, 27 grudnia 2016

Kolonoskopia - jak się przygotować?Przygotowania do kolonoskopii należy rozpocząć już 7 dni przed badaniem. Zaleca się przerwać przyjmowanie preparatów żelaza, leków przeciwzakrzepowych typu aspiryna, acard (leki takie jak sintrom, syncumar, acenocumarol trzeba zmienić na heparynę).

Trzeba też zrezygnować z jedzenia owoców pestkowych, zwłaszcza z drobnymi pestkami (kiwi, truskawki, winogrona) oraz pieczywa z ziarnami, musli, siemienia, maku itp. Należy również unikać buraków (fałszują kolor śluzówki jelita.
poniedziałek, 19 grudnia 2016

Konturowanie twarzy - jak to robić?Dwa kolory pudru i pędzel, a Twoja twarz nabierze idealnych proporcji, a wiotka skóra na policzkach i podbródku znów stanie się jędrna.

Konturowanie twarzy okrągłejPełne policzki, szerokie czoło i podbródek wymagają wysmuklenia. Pędzlem nabierz ciemny puder. Nanieś go an boki czoła. Tym samym kolorem omieć policzki, jedną smużkę zaznacz tuż pod kośćmi, kierując ją do nasady nosa, druga niech biegnie wzdłuż żuchwy do brody. Jasny puder połóż na środek czoła i brody oraz grzbietu nosa, a także na same kości policzkowe, aby je uwydatnić.