Zdrowie i uroda


Lignan Primvitalny

Błonnik Primvitalny


Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnieKategorie: Wszystkie | Uroda | Zdrowe odżywianie | Zdrowie | Zdrowie psychiczne | Ziołolecznictwo
RSS

Zdrowie psychiczne

piątek, 26 września 2014


Co musisz wiedzieć o depresji jesiennej?Depresja jesienna (tzw. sezonowe zaburzenie afektywne, w skrócie SAD, z ang. Seasonal Affective Disorder). Pogorszenie nastroju powoduje tutaj brak światła i może dawać o sobie znać od października do marca, kiedy jest mało dni słonecznych.
piątek, 10 lutego 2012

Jak odróżnić nerwicę od zwykłego stresu?Lekarstwa w leczeniu nerwicy są ostatecznością. Przede wszystkim powinna być prowadzona psychoterapia, której celem jest pomoc choremu w odkryciu, co jest rzeczywistą przyczyną jego problemu.

Co sprzyja nerwicy?Jest to: niska samoocena oraz nieumiejętność zaakceptowania siebie takim, jakim się jest, pracoholizm, a wiec poświęcanie się wyłącznie pracy, nadmierna ambicja, brak higieny psychicznej, a więc brak odpoczynku i czasu na realizowanie swoich pasji, stan ciągłego zmęczenia, a także nieumiejętność czerpania radości z życia oraz sprawiania sobie małych przyjemności, unikanie kontaktów towarzyskich oraz zaniedbywanie relacji międzyludzkich.
 
1 , 2