Zdrowie i uroda

Arkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mnieKategorie: Wszystkie | Uroda | Zdrowe odżywianie | Zdrowie | Zdrowie psychiczne | Ziołolecznictwo
RSS

Zdrowe odżywianie

piątek, 15 września 2017

Dieta błonnikowa przyspieszająca spalanie tłuszczuBłonnik długo uważany był za niepotrzebny, ale dziś wiemy, że bez niego prawidłowa praca układu pokarmowego nie byłaby możliwa. Ma znaczenie na każdym etapie trawienia: pobudza wydzielanie śliny, wiąże i neutralizuje nadmiar kwasów żołądkowych, zwiększa perystaltykę jelit, przyspiesza wypróżnianie.

Błonnik jest także niezbędny do transportu substancji odżywczych we krwi, ponieważ: zwiększa wydalanie nadmiaru tłuszczu z organizmu, przyczynia się do zmniejszenia poziomu cholesterolu we krwi, przeciwdziała szybkiemu wzrostowi poziomu glukozy we krwi.
piątek, 28 lipca 2017

Jak w naturalny sposób usprawnić metabolizm?Nasz metabolizm z wiekiem zwalnia. Te same potrawy, które organizm jeszcze kilka lat temu trawił bez trudu, teraz dłużej zalegają w żołądku i jelitach, nie czujemy się po nich dobrze.

Oprócz przejścia na lekkostrawną dietę i unikania ciężkostrawnych potraw (zrezygnuj ze smażonych mięs, dań mącznych spożywanych z tłuszczem, słodyczy) i składników diety powodujących wzdęcia (warzywa strączkowe i kapustne) pomogą zioła i przyprawy.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 149