Zdrowie i urodaArkadiusz Czapla
Kontakt:
e-mail : Napisz do mniewtorek, 31 marca 2009

Zioła i preparaty w leczeniu chorób wątrobyWiemy już, że dieta jest podstawą leczenia chorej wątroby i pęcherzyka żółciowego, ale należy także zrozumieć, że zioła niezwykle skutecznie pomagają w leczeniu tych narządów. Do ziół i leczenia wątroby dietą przekonuje znany gastrolog klinicysta prof. dr med. Jan Hasik. Przeanalizujmy, jakie zioła pomogą na dolegliwości wątroby.

Niestety na zaawansowane i nieodwracalne zmiany w wątrobie leku nie ma. Ale wiele dolegliwości pomogą złagodzić ziołowe preparaty dostępne w aptece bez recepty. Osoby z rozpoznaną chorobą wątroby powinny być leczone wyłącznie przez specjalistów. Karygodnym błędem jest w przypadkach, wobec których stosuje się uznane w świecie terapie, zażywanie niesprawdzonych leków lub ziół (bo pomogły sąsiadowi) bądź poddawanie się bioenergoterapii. Istnieje wiele leków chroniących komórki wątroby i działających korzystnie na jej regenerację. Również niektóre parafarmaceutyki przynoszą doraźną ulgę.


Suplementy dietyŚwiatowa Organizacja Zdrowia zaleca spożywanie 40 dag owoców i warzyw, tj. 3-5 porcji warzyw i 2-4 porcji owoców, 6-11 porcji produktów zbożowych i 30 g nasion strączkowych dziennie na 1 osobę.

● Kto tyle ich zjada?

● Ba! Ile osób jest tego świadomych?

● Z tych, którzy są świadomi, ile coś z tym robi?

Za sprawę prawidłowego odżywiania nie są odpowiedzialni lekarze, zajęci leczeniem chorób, często wywołanych niedoborem witamin i minerałów. Na co dzień zajmują się tym reklamy w środkach masowego przekazu, karmiąc ludzi, a w pierwszej kolejności ich umysły, zwykłym śmieciem lub wręcz truciznami, a w najlepszym przypadku zmanipulowanymi informacjami.
Tylko ci, którzy nie interesują się kwestiami zdrowia i dietetyki sądzą, że w pożywieniu są wszelkie niezbędne składniki potrzebne człowiekowi do zdrowego funkcjonowania. Jakże się mylą!Na skutek rozwoju cywilizacyjnego i technologicznego napędzanego kwestiami ekonomicznymi:

Oczyszczanie nerekDlaczego musimy oczyszczać nerki? Ponieważ to one filtrują krew - w ciągu doby przepływa przez nie około 150 litrów krwi. Jeśli są zanieczyszczone, krew również będzie brudna. Należy wobec tego regularnie oczyszczać nerki.

Co jest podstawą zapobiegania schorzeniom nerek? Jak starożytni, tak i dzisiejsi lekarze są zgodni – obfite picie (najlepiej wody destylowanej lub z odwróconej osmozy) i ciepłe kąpiele. Musimy wypłukać miedniczki i kielichy nerkowe.
piątek, 27 marca 2009

Zalecenia dietetyczne w wyrównanej marskości wątroby¨ obowiązuje bezwzględny zakaz picia napojów alkoholowych,

¨ należy ograniczyć picie kawy i herbaty, zwłaszcza mocnych naparów,

¨ należy spożywać dziennie 5–6 posiłków o małej objętości, nie obciążających przewodu pokarmowego,

¨ należy dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość energii. Jeżeli masa ciała jest prawidłowa, zaleca się dzienne spożycie 35–40 kcal na1 kg masy ciała. Kaloryczność diety powinna średnio wynosić 2400–2700 kcal. Natomiast w przypadku gdy chory ma zbyt małą masę ciała, konieczne jest zwiększenie ilości przyjmowanych w pokarmie kalorii do 44 kcal na 1 kg masy ciała,
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8